CINIBA - Szkolenie z baz: Web of Science, Journal Citation Reports oraz InCites

There is no translation available.

logo Clarivate Analytics

22 lutego 2019 roku o godz. 11:00 w sali Konferencyjnej CINiB-y odbędzie się szkolenie z baz: Web of Science, Journal Citation Reports oraz InCites.
Spotkanie poprowadzi Marcin Kapczyński, pracownik Clarivate Analytics. Jako gość wielu wydarzeń i konferencji naukowych ma sposobność współuczestniczyć w procesach związanych z ewaluacją dorobku naukowego w krajach Europy Centralnej i Wschodniej m.in. Polsce, Słowacji, Łotwie oraz Litwie. Do jego obowiązków należy zapewnienie wsparcia dla użytkowników narzędzi analitycznych.

Szkolenie będzie obejmować:

• wprowadzenie do bibliometrii. Zastosowanie bibliometrii w ocenie dorobku naukowego, narzędzia, analizy, wskaźniki;
  • Web of Science – platforma, bazy, indeksy, dostępne funkcjonalności;
  • indeksy Web of Science Core Collection, zawartość bazy;
  • kryteria selekcji i proces oceny źródeł (czasopism, konferencji, książek);
  • wskaźniki bibliometryczne stosowane w ocenie czasopism dostępne w Journal Citation Reports;
  • budowanie kwerend i sposoby wyszukiwania oraz zarządzania rezultatatmi;
  • tworzenie raportów cytowań;
  • wyszukiwanie dodatkowych cytowań w cytowanej bibliografii;
  • kreowanie profili autorski ORCID i Researcher ID;
  • platforma recenzentów Publons;
  • wprowadzenie do narzędzia InCites Benchmark & Analytics;
  • identyfikacja i analiza działalności naukowo-badawczej oraz określanie jej efektywności w kontekście Instytucji, jednostki, autorów etc.;
  • identyfikacja i analiza dziedzin oraz poszczególnych dyscyplin działalności naukowej, instytucji i autorów;
  • współpraca naukowa i jej znaczenie;
  • analiza porównawcza, ranking uczelni i instytucji naukowych;
  • identyfikacji ekspertów wewnątrz jaki i poza organizacją.