CINIBA - „Election Night 2012” - Amerykańskie Wybory Prezydenckie w Katowicach

Election Night 2012 w CINiBA

We wtorek, 6 listopada 2012 o godzinie 18.00 zapraszamy do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej na „głosowanie” w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. WSTĘP WOLNY

W programie - dobra zabawa: “głosowanie” na prezydenta USA, wykłady i prezentacje dotyczące wyborów amerykańskich, bezpośrednie połączenie wideo z komentatorami w Stanach Zjednoczonych, muzyka na żywo, quizy, konkursy, filmy i inne atrakcje.

18.00-18.10  Powitanie gośœci - Dyrektor CINiBA prof. UŚŒ dr hab. Dariusz Pawelec oraz Konsul Generalna Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Ellen Germain.

18.10-18.30  „Prawo wyborcze w USA” - prof. zw. dr hab. Ryszard Małajny (Katedra Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji UŒŚ).

18:30-18:40  Wręczenie nagrody w konkursie na temat  American Corner; quiz na temat prezydentów. Zapowiedź i zaproszenie do udziału w konkursie na plakat wyborczy.

18.40-19.00 –Prezentacje kandydatów na prezydenta - dr Małgorzata  Domagała i dr Agnieszka Turska- Kawa (Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UŒŚ).

19.00-19.15 – Koncert  jazzowy zespołu Piotr Schmidt Quartet.

19.15 –-19.35 – „Reklamy wyborcze - różnice między Polską, a USA -– dr Michał Gramatyka (Wydział Prawa i Administracji UŚ).

19.35-19.50  Quiz nt. USA.

19.50-20.10 – „Społeczny odbiór wyborów w USA” (j. angielski) - prof. Creston Davis (Rollins College, Floryda, USA).

20.10-20.25 – Rozwiązanie konkursu na plakat wyborczy.

20.30-21.00 -  Połączenie wideo z USA i rozmowa prezentująca poglądy kandydatów i kluczowe zagadnienia wyborów 2012 r. (j. angielski) -   moderują: konsul Newton Jeff Gaskill i Joseph Muller. Uczestnicy w USA: Prof. Michael Reinhard (Millsaps College, Jackson, Mississippi),  Prof. Robert McElvaine (Millsaps College, Jackson, Mississippi) oraz Prof. David Crockett (University of Texas, San Antonio).

21.00-21.10 – Zakończenie głosowania.

21.10-21.25 – Koncertu zespołu Piotr Schmidt Quartet

21.25-21.30 – Ogłoszenie wyników głosowania w Katowicach przez Konsul Generalną USA w Krakowie Ellen Germain.

Podczas całego Wieczoru Wyborczego będą emitowane również filmy o prezydentach oraz nagrania z debat prezydenckich.

Miejsce: CINiBA, Katowice, ul. Bankowa 11a, Hol Główny i Sala Konferencyjna (poziom 0)

Amerykańskie Wybory Prezydenckie w Katowicach to wydarzenie towarzyszące uroczystości otwarcia Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej - American Corner.

loga organizatorow