CINIBA - Spotkanie z Krzysztofem Siwczykiem

Slider

spotkanie z krzysztofem siwczykiem13 czerwca (czwartek) o godzinie 17:00 w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (ul. Bankowa 11a w Katowicach) odbyło się trzecie spotkanie autorskie w ramach cyklu Śląskie czyta. Tym razem gościem Telewizji Katowice i CINiBA był Krzysztof Siwczyk – poeta i aktor. Autor między innymi tomiku wierszy Centrum likwidacji szkód. Wstęp wolny po uprzednim zgłoszeniu udziału.

slaskie czyta

Spotkaniu z autorem towarzyszyło nagranie kolejnego odcinka programu Telewizji Katowice, pod tytułem Śląskie czyta. Zgłoszenia udziału w nagraniu programów z cyklu Śląskie czyta dokonuje się poprzez wysłanie imienia i nazwiska na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Krzysztof Siwczyk - niezwykle wszechstronny poeta, felietonista, krytyk literacki, a także… aktor (rola Rafała Wojaczka w filmie Lecha Majewskiego pt. "Wojaczek"). Krzysztof Siwczyk ma na swoim koncie 11 tomików poezji, w tym: "Dzikie dzieci", "Centrum literackie szkód" i "Gody" z 2012 roku.

Otrzymał m.in. tytuł laureata „Czasu Kultury” w 1995 r., tytuł laureata w Poznańskim Przeglądzie Nowości Wydawniczych w 2003 roku, a także nominacją do nagrody w Europejskiej Nagrodzie Filmowej w kategorii najlepszy europejski aktor roku 2000.

Od roku 2000 jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Pen Clubu. Współpracuje z "Polityką" i TVP Kultura, gdzie współprowadzi programy telewizyjne poświęcone książkom. Na co dzień pracuje w Instytucie Mikołowskim mieszczącym się w domu, w którym żył Rafał Wojaczek.

Tomiki poezji:

• Dzikie dzieci (1995)
  • Emil i my (1999)
  • Dane dni (2001)
  • Wiersze dla palących (2001)
  • Zdania z treścią (2003)
  • W państwie środka (2005)
  • List otwarty. Wiersze zebrane 1995-2005 (2006)
  • Centrum likwidacji szkód (2008)
  • Koncentrat (2010)
  • Gdzie indziej jest teraz (wybór wierszy, 2011)
  • Gody (2012)