CINIBA - W CINiBA uratują Ci życie! briefing prasowy

• Briefing prasowy, czwartek 6 marca, godzina 10:00
  • Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka UŚ i UE w Katowicach
  • Ul. Bankowa 11a, sala konferencyjna, poziom 0

Codziennie  przez budynek Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką przewija się nawet  1500 osób – są to nie tylko studenci i pracownicy naukowi śląskich uczelni, ale także mieszkańcy regionu korzystający ze zbiorów zgromadzonych przez bibliotekarzy Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Śląskiego.

Mając na uwadze tak duży przepływ osób w budynku, a także ilość wydarzeń odbywających się w CINiBA, firma PZU Życie SA ufundowała defibrylator, który już znajduje się w obiekcie.

By móc skutecznie korzystać ze sprzętu ratującego życie, pracowników Biblioteki bezpłatnie przeszkolą specjaliści  na co dzień pracujący na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w SP Centralnym Szpitalu Klinicznym SUM im. Kornela Gibińskiego w Katowicach – Ligocie, jest to efekt długoletniej współpracy Szpitala oraz Uniwersytetu Śląskiego.

Serdecznie zapraszamy na briefing prasowy poprzedzający szkolenie z udziałem prof. dra hab. Dariusza Pawelca – dyrektora CINiBA, Andrzeja Płazaka – dyrektora SP CSK ŚUM, a także ratowników medycznych, którzy dadzą krótki pokaz korzystania z defibrylatora, z użyciem fantomu. Briefing odbędzie się 6 marca w czwartek o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, na poziomie 0. Tuż po briefingu rozpoczną się szkolenia dla pierwszej grupy pracowników.

Zajęcia pozwolą pracownikom zapoznać się z podstawowymi czynnościami ratującymi życie.