Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

I edycja PM NIGHTS Myśl Projektowo

PM NIGHTS – Nocna konferencja o zarządzaniu projektami

21 i 22 kwietnia w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie się I edycja spotkania pt. PM NIGHTS Myśl Projektowo. Organizatorami wydarzenia są koła naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na konferencje można zarejestrować się do dnia 17.04.2015.

Więcej o PM Nights

Wystawa pt. „Szlak do wolności”


W poniedziałek 4 kwietnia 2016 roku o godz. 14.00 w holu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11 a) odbyło się otwarcie wystawy pt. „Szlak do wolności”. W wernisażu uczestniczyli Rektorzy: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. Leszek Żabiński.Wystawa potrwa do 30 kwietnia.

Więcej o wystawie

Kongres Historyków Języka

Logo Instytutu Języka Polskiego UŚ

Od 13 do 15 kwietnia 2016 r. w Katowicach będzie odbywał się Kongres Historyków Języka, pod hasłem „Językoznawstwo historyczne ‒ w trosce o przyszłość, w poszanowaniu przeszłości”. Organizatorem wydarzenia był Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego.

O Kongresie

Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa pt. "Przestępstwa pozakodeksowe"

przestepstwa pozakodeksowe20 kwietnia 2016 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyła się Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa pt. "Przestępstwa pozakodeksowe". Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Prawa Karnego "Ultima Ratio", działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej o konferencji  "Przestępstwa..."

Szkolenie pt. „Wizerunek w Internecie”

4 kwietnia 2016 r. o godz. 16.30 w sali seminaryjnej w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyło się szkolenie pt. Wizerunek w Interencie", zorganizowane przez Inkubatory.pl. Wśród poruszonych na spotkaniu zagadnień znalazły się kwestie związane z: informacjami, jakie Google posiada na temat firm i każdego z nas, rolą serwisów zawodowo-biznesowych (GoldenLine, LinkedIn) w kreowaniu wizerunku, umiejętnym prowadzeniem fanpage’a na Facebooku.

Więcej o szkoleniu

Tydzień Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową

rozpoczyna Tydzień Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową

Od 21 do 31 marca 2016 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej zaprezentowano wystawy oraz  przeprowadzono warsztaty przygotowane w ramach obchodów Tygodnia Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową. Organizatorami wydarzenia: CINiBA – wspólna biblioteka Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Samorząd Studencki UŚ.

Program

Otwarte seminarium pt. "Arkana Fantastyki"

23 marca (środa) o 17:00 zapraszamy do kawiarenki CINiBA na otwarte seminarium z cyklu "Arkana Fantastyki". Tym razem gośćmi spotkania będą Michał Stonawski i Krzysztof Biliński - pomysłodawcy "Mapy Cieni". Organizatorem wydarzenia jest Sekcja Badaczy Fantastyki i Gier Fabularnych Koła Naukowego Doktorantów Kulturoznawstwa UŚ we współpracy z CINiBA. Zapraszamy.

Więcej o seminarium

Wystawa pt. „Jan Hus 600 lat”

Wystawa pt. „Jan Hus 600 lat”Od 1 do 31 marca 2016 r. w CINiBA trwa wystawa pt. „Jan Hus 600 lat”. 1 marca 2016 roku o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach odbył się wernisaż, w którym uczestniczyli: dyrektor CINiBA prof. dr hab. Dariusz Pawelec, dyrektor Instytutu Historii UŚ prof. dr hab. Jerzy Sperka i dyrektor Czeskiego Centrum dr Petr Janyška. Ekspozycja znajduje się w Galerii CINiBA, poziom 0. Zapraszamy.

Więcej informacji o wystawie

Dzień Kultur Indii i Nepalu

plakat dnia kultur Indii i Neapolu dotyczący warsztatów językowych21 marca 2016 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŚ oraz w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbył się Dzień Kultur Indii i Nepalu. W programie wydarzenia zaplanowano: warsztaty językowe, warsztaty jogi, które poprowadził nauczyciel z Akademii Jogi i Terapii Ruchem, wykład poświęcony kulturom Indii i Nepalu, który wygłosiła Patrycja Szewczyk – studentka, podróżniczka, wolontariuszka, a także warsztaty kulinarne, które miały miejsce w pubie „Eureka” (Katowice, ul. św. Jacka 1a).

Więcej o Dniu Kultur Nepalu i Indii

Światowy Tydzień Mózgu 2016

logo Tygodnia Mózgu 2016

Od 14 do 18 marca 2016 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyły się wykłady organizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu 2016. Wydarzenie miało na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii, kognitywistyki i psychologii. Było adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu. Wykłady miały charakter otwarty. Serdecznie dziękujemy za udział.

Program i zgłoszenie udziału w warsztatach

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.