Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

CINiBA wyróżnione w kampanii "Śląskie sprawdza się"

śląskie sprawdza się

W sobotę 16 listopada przed gmachem CINiBA została postawiona instalacja z symbolem kampanii "Śląskie sprawdza się". Pod takim hasłem ruszyła akcja informacyjno-promocyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Więcej o kampanii "Śląskie sprawdza się"

VII Zebranie Uczestników Śląskiej Biblioteki Cyfrowej

VII Zebranie Śląskiej Biblioteki Cyfrowej28 listopada 2013 r. w CINiBA odbyło się VII Zebranie Uczestników Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. W programie przewidziano m.in.sprawozdania Zespołu Koordynacyjnego ŚBC i Społecznej Pracowni Dygitalizacji ŚBC, a także wystąpienie Wojciecha Kowalewskiego, pod tytułem Regionalizm i lokalizm a Małopolska Biblioteka Cyfrowa.

 

Program Zebrania

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Od 18 do 22 listopada w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej oraz w kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego odbywały się warsztaty, wykłady i spotkania w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem przedsięwzięcia było propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, ich aktywnej postawy wobec życia i poczucia współodpowiedzialności za przyszłość świata.

Fotoreportaż z obchodów ŚTP

Wystawa "Zagraniczna literatura naukowa"

wystawa zagranicznych książek naukowychOd 28 do 30 października w Sali Konferencyjnej CINiBA na poziomie 0, przy ul. Bankowej 11a została zaprezentowana wystawa zagranicznych książek naukowych, zorganizowana wspólnie przez Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką oraz ABE-IPS Sp. z o.o.

Godziny zwiedzania wystawy

Konferencja naukowa „Struktury zbrodni. Nowe kierunki badań nad zbrodniami Trzeciej Rzeszy”

W dniach 22–23 października 2013 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA) odbyła się konferencja naukowa „Struktury zbrodni. Nowe kierunki badań nad zbrodniami Trzeciej Rzeszy".

Program konferencji

Konferencja "Słowo wobec doświadczenia T(t)ajemnicy"

Od 17 do 18 października w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbywała się ogólnopolska, interdyscyplinarna konferencja naukowa pod tytułem Z mroku głos przemówił do Mojżesza; i z mroku Słowo przybywa do nas (Abraham Joshua Heschel). Słowo wobec doświadczenia T(t)ajemnicy.

Więcej o konferencji "Słowo..."

Konferencja "Informacyjne narzędzia wspierania procesu nauczania"

Seminarium dla nauczycieli 16 października 2013 r w CINiBA odbyła się konferencja pod tytułem Informacyjne narzędzia wspomagające proces nauczania. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach cyklu spotkań, warsztatów i szkoleń CINiBA, pod tytułem Informacyjne narzędzia wspierania indywidualnego rozwoju.

Program i zgłoszenie udziału

Seminarium "Współpraca międzyregionalna – doświadczenia i szanse"

wspolpraca ponadregionalna15 października 2013 r. w CINiBA odbyło się seminarium pod tytułem Współpraca międzyregionalna – doświadczenia i szanse. Celem organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogólnopolskiego spotkania było przedstawienie rezultatów osiągniętych przez polskich partnerów projektów INTERREG IV C oraz prezentacja założeń nowej edycji programu współpracy międzyregionalnej (2014-2020).

Program seminarium i zgłoszenie udziału

Debata "Kobieta dawniej i dziś w krajach nordyckich i w Polsce"

Festiwal 10 października w CINiBA odbyła się debata pt. Kobieta dawniej i dziś w krajach nordyckich i w Polsce. Gościem honorowym spotkania był ambasador Szwecji Staffan Herrström. W dyskusji uczestniczyli m.in. Konsul Honorowy Norwegii Marian Mikołajski, pisarki Elżbieta Cherezińska i Magda Fres, Sławomira Walczewska z Fundacji Efka, Dorota Rozmarynowska-Enzanza z Duńskiego Instytutu Kultury.

Program "Nordaliów 2013"

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.