Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Wizyta delegacji z Ukrainy w ramach „Study Tours to Poland”

4 grudnia 2013 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej gościliśmy delegację z Ukrainy, złożoną z przedstawicieli samorządu lokalnego, szkół, NGO z Donbasu, obwodu zaporoskiego oraz Lwowa. Delegacja uczestniczyła w wizycie studyjnej dotyczącej przedsiębiorczości społecznej oraz współpracy samorządu lokalnego z NGO i biznesem. Podczas spotkania pracownicy CINiBA zaprezentowali ofertę biblioteki oraz nowoczesne narzędzia informacji naukowej wspomagające edukację i przedsiębiorczość.

Więcej o spotkaniu "Study Tours..."

Wystawa „Historia Polski i stosunków polsko-niemieckich"

wystawa stosunki polsko-niemieckieOd 8 listopada do 5 grudnia zapraszamy do zwiedzania wystawy pod tytułem Historia Polski i stosunków polsko-niemieckich. Jest to projekt Niemieckiego Instytutu Polskiego, opracowany przy wsparciu Fundacji Roberta Boscha, Wydawnictwa Cornelsen oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Prezentację tworzą teksty i materiały graficzne o charakterze edukacyjnym, dotyczące relacji Polski i Niemiec na przestrzeni 10 wieków wspólnej historii. Ekspozycja mieści się w Holu Głównym CINiBA na poziomie 0. Zapraszamy.

Prezentacja fotograficzna

CINiBA wyróżnione w kampanii "Śląskie sprawdza się"

śląskie sprawdza się

W sobotę 16 listopada przed gmachem CINiBA została postawiona instalacja z symbolem kampanii "Śląskie sprawdza się". Pod takim hasłem ruszyła akcja informacyjno-promocyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Więcej o kampanii "Śląskie sprawdza się"

VII Zebranie Uczestników Śląskiej Biblioteki Cyfrowej

VII Zebranie Śląskiej Biblioteki Cyfrowej28 listopada 2013 r. w CINiBA odbyło się VII Zebranie Uczestników Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. W programie przewidziano m.in.sprawozdania Zespołu Koordynacyjnego ŚBC i Społecznej Pracowni Dygitalizacji ŚBC, a także wystąpienie Wojciecha Kowalewskiego, pod tytułem Regionalizm i lokalizm a Małopolska Biblioteka Cyfrowa.

 

Program Zebrania

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.