Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Seminarium "Współpraca międzyregionalna – doświadczenia i szanse"

wspolpraca ponadregionalna15 października 2013 r. w CINiBA odbyło się seminarium pod tytułem Współpraca międzyregionalna – doświadczenia i szanse. Celem organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogólnopolskiego spotkania było przedstawienie rezultatów osiągniętych przez polskich partnerów projektów INTERREG IV C oraz prezentacja założeń nowej edycji programu współpracy międzyregionalnej (2014-2020).

Program seminarium i zgłoszenie udziału

Debata "Kobieta dawniej i dziś w krajach nordyckich i w Polsce"

Festiwal 10 października w CINiBA odbyła się debata pt. Kobieta dawniej i dziś w krajach nordyckich i w Polsce. Gościem honorowym spotkania był ambasador Szwecji Staffan Herrström. W dyskusji uczestniczyli m.in. Konsul Honorowy Norwegii Marian Mikołajski, pisarki Elżbieta Cherezińska i Magda Fres, Sławomira Walczewska z Fundacji Efka, Dorota Rozmarynowska-Enzanza z Duńskiego Instytutu Kultury.

Program "Nordaliów 2013"

Spotkanie z autorem "Lajermana"

Aleksander Nawarecki w programie Śląskie czyta10 października o 17:00 w CINiBA odbędzie się kolejne spotkanie z pisarzem w ramach telewizyjnego cyklu Śląskie czyta. Tym razem Państwa i naszym gościem będzie profesor Aleksander Nawarecki, autor zbioru esejów o Śląsku, pod tytułem Lajerman. Wstęp wolny po wcześniejszym zgłoszeniu udziału na adres e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , lub telefonicznie +48 512 120 774. Zapraszamy.

Program telewizyjny z udziałem Aleksandra Nawareckiego zostanie wyemitowany na antenie TVP Katowice w niedzielę, 20 października o godz. 18.00.

Więcej o spotkaniu z Aleksandrem Nawareckim

Konferencja „Wyzwania XXI wieku – odpowiedzialność, szacunek i współpraca”

Konferencja „Wyzwania XXI wieku – odpowiedzialność, szacunek i współpraca” 30 września 2013 r. w CINiBA odbyła się konferencja pod tytułem Wyzwania XXI wieku – odpowiedzialność, szacunek i współpraca. W wydarzeniu uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Gościem specjalnym była Lecia Brooks z USA.

Więcej o konferencji "Wyzwania..."

Konferencja Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich

zjazd konferencji dyrektorow bibliotek akademickichW dniach 19-20 września w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbył się doroczny Zjazd Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich. Uroczystego powitania i otwarcia obrad dokonali prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką i prof. UE dr hab. Wojciech Dyduch prorektor ds. edukacji i współpracy z zagranicą, Ewa Dobrzyńska-Lankosz, przewodnicząca Rady Wykonawczej KDBASP, a także dyrektor CINiBA prof. dr hab. Dariusz Pawelec. W wydarzeniu uczestniczyli również: Elżbieta Stefańczyk, Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski, prof. zw. dr hab. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej, członek Krajowej Rady Bibliotecznej oraz dyrektorzy bibliotek polskich uczelni.

Fotoreportaż ze Zjazdu

Wystawa fotograficzna „Miejsca piękne z natury - chrońmy ich klimat”

wystawa miejsca piekne z natury16 września w CINiBA odbył się wernisaż wystawy fotografii pod tytułem „Miejsca piękne z natury - chrońmy ich klimat”. Ekspozycja zawiera zdjęcia z podróży  po europejskich krajach, m.in. Danii, Szwecji, Turcji, Grecji. Autorem fotografii jest  Marcin Jałowy, dziennikarz TVP Katowice od lat zajmujący się tematyką ekologiczną, manager zrównoważonego rozwoju Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Więcej o wystawach

Spotkanie z redaktorem Markiem Czyżem

marek czyż zaczytane katowice14 września, w sobotę  o 16.00 odbyło się spotkanie z redaktorem Markiem Czyżem. W ramach organizowanej tego dnia akcji Zaczytane Katowice, dziennikarz przeczytał fragmenty książki Witolda Gombrowicza, pt. Kronos. Wstęp wolny.

Więcej o spotkaniu i akcji "Zaczytane Katowice"

IV Kongres Ludzi Marketingu

IV Kongresu Ludzi Marketingu13 września, w piątek zapraszamy do CINiBA na IV Kongres Ludzi Marketingu. W ramach wydarzenia w bibliotece odbędą się wykłady, prezentacje i warsztaty. Tematyka tegorocznej edycji Kongresu dotyczy m.in. rynku reklamy internetowej w Polsce, a także profesjonalnych zasobów i narzędzi informacji ekonomicznej, udostępnianych przez CINiBA.  Organizatorami wydarzenia są Śląskie Towarzystwo Marketingowe oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny – serdecznie zapraszamy.

Program i zgłoszenie udziału

Warsztaty oraz wernisaż wystawy "Kurant i przyjaciele"

wystawa kurant i przyjaciele

11 września o godzinie 15.00 zapraszamy do sali seminaryjnej CINiBA na warsztaty artystyczne, które poprowadzą studenci Koła Artystyczno-Naukowego Litografów UŚ. Podczas zajęć młodzi twórcy zaprezentują technikę linorytu. Uczestnicy będą mieli możliwość wykonania własnej pracy. Najlepsze dzieła zostaną wystawione. Warsztaty poprzedzą otwarcie wystawy, pod tytułem Kurant i przyjaciele. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18.00 w holu głównym CINiBA na poziomie 0. Wstęp wolny - zapraszamy.

Więcej o wystawie i warsztatach

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.