Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Konferencja „Włączenie cyfrowe i społeczne”

11 grudnia 2013 roku w godzinach od 11:00 do 14:00, w Sali Konferencyjnej CINiBA odbyło się spotkanie pod tytułem Włączenie cyfrowe i społeczne. Tematem wydarzenia była szeroko rozumiana dostępność oraz nowy kierunek studiów podyplomowych „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia”. Powstanie nowego kierunku jest wynikiem współpracy Uniwersytetu Śląskiego z Fundacją Widzialni.

Więcej o konferencji "Włączenie cyfrowe..."

II Edycja Aukcji Charytatywnej oraz wystawa zdjęć "Pastelowy Śląsk"

aukcja charytatywna

10 grudnia 2013 r. w CINiBA odbyła się II Edycja Świątecznej Aukcji Charytatywnej na rzecz dzieci z katowickich domów dziecka. Przedmiotem licytacji były prace podarowane przez śląskich artystów fotografików. Tegoroczną kolekcję zdjęć zatytułowano "Pastelowy Śląsk". Bardzo dziękujemy Wszystkim za udział.

Więcej o II Edycji Aukcji

Wizyta delegacji z Ukrainy w ramach „Study Tours to Poland”

4 grudnia 2013 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej gościliśmy delegację z Ukrainy, złożoną z przedstawicieli samorządu lokalnego, szkół, NGO z Donbasu, obwodu zaporoskiego oraz Lwowa. Delegacja uczestniczyła w wizycie studyjnej dotyczącej przedsiębiorczości społecznej oraz współpracy samorządu lokalnego z NGO i biznesem. Podczas spotkania pracownicy CINiBA zaprezentowali ofertę biblioteki oraz nowoczesne narzędzia informacji naukowej wspomagające edukację i przedsiębiorczość.

Więcej o spotkaniu "Study Tours..."

Wystawa „Historia Polski i stosunków polsko-niemieckich"

wystawa stosunki polsko-niemieckieOd 8 listopada do 5 grudnia zapraszamy do zwiedzania wystawy pod tytułem Historia Polski i stosunków polsko-niemieckich. Jest to projekt Niemieckiego Instytutu Polskiego, opracowany przy wsparciu Fundacji Roberta Boscha, Wydawnictwa Cornelsen oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Prezentację tworzą teksty i materiały graficzne o charakterze edukacyjnym, dotyczące relacji Polski i Niemiec na przestrzeni 10 wieków wspólnej historii. Ekspozycja mieści się w Holu Głównym CINiBA na poziomie 0. Zapraszamy.

Prezentacja fotograficzna

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.