Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Spotkanie z autorem "Lajermana"

Aleksander Nawarecki w programie Śląskie czyta10 października o 17:00 w CINiBA odbędzie się kolejne spotkanie z pisarzem w ramach telewizyjnego cyklu Śląskie czyta. Tym razem Państwa i naszym gościem będzie profesor Aleksander Nawarecki, autor zbioru esejów o Śląsku, pod tytułem Lajerman. Wstęp wolny po wcześniejszym zgłoszeniu udziału na adres e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , lub telefonicznie +48 512 120 774. Zapraszamy.

Program telewizyjny z udziałem Aleksandra Nawareckiego zostanie wyemitowany na antenie TVP Katowice w niedzielę, 20 października o godz. 18.00.

Więcej o spotkaniu z Aleksandrem Nawareckim

Konferencja „Wyzwania XXI wieku – odpowiedzialność, szacunek i współpraca”

Konferencja „Wyzwania XXI wieku – odpowiedzialność, szacunek i współpraca” 30 września 2013 r. w CINiBA odbyła się konferencja pod tytułem Wyzwania XXI wieku – odpowiedzialność, szacunek i współpraca. W wydarzeniu uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Gościem specjalnym była Lecia Brooks z USA.

Więcej o konferencji "Wyzwania..."

Konferencja Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich

zjazd konferencji dyrektorow bibliotek akademickichW dniach 19-20 września w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbył się doroczny Zjazd Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich. Uroczystego powitania i otwarcia obrad dokonali prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką i prof. UE dr hab. Wojciech Dyduch prorektor ds. edukacji i współpracy z zagranicą, Ewa Dobrzyńska-Lankosz, przewodnicząca Rady Wykonawczej KDBASP, a także dyrektor CINiBA prof. dr hab. Dariusz Pawelec. W wydarzeniu uczestniczyli również: Elżbieta Stefańczyk, Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski, prof. zw. dr hab. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej, członek Krajowej Rady Bibliotecznej oraz dyrektorzy bibliotek polskich uczelni.

Fotoreportaż ze Zjazdu

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.