Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Wystawa pt. "Błędy i owędy"

Od 1 do 30 czerwca zapraszamy do CINiBA na wystawę językowego fanpage'a Uniwersytetu Śląskiego pt. „Błędy i owędy”. Prezentowane hasła przybliżą Państwu ideę jego aktywności w sieci, która skupia się na propagowaniu wiedzy o języku polskim, korygowaniu powszechnych błędów, przypomina obowiązujące normy językowe i popularyzuje kulturę języka. Ekspozycja mieści się w Holu Głównym na poziomie 0. Zapraszamy.

Więcej o wystawie "Błędy o owędy"

Akcja "CINiBA nocą naładuje mocą!"

CINiBA nocą naładuje mocą

Od 13 czerwca (poniedziałek) do 1 lipca (piątek) 2016 r. CINiBA była otwarta do godziny 23:00. W soboty: 18 i 25 czerwca – do 20.00. Wydłużony czas pracy Centrum był związany z akcją "CINiBA nocą naładuje mocą!", adresowaną do studentów, którzy przygotowywali się do letniej sesji egzaminacyjnej. Dziękujemy za udział i zapraszamy w stałych godzinach pracy - od 8:00 do 20:00.

Informacje organizacyjne

Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych

noc czasopism w ciniba23 czerwca 2016, w godzinach od 20:30 do 23:00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych. Będą to spotkania z wydawcami, przedstawicielami świata literatury, tłumaczami, twórcami, mistrzami polszczyzny – osobami i instytucjami, którym los promocji języka i literatury polskiej leży na sercu. To wyjątkowe forum jest elementem VI Światowego Kongresu Polonistów w sposób szczególny promującym czytelnictwo wśród odbiorców polskich i zagranicznych.

Więcej o Nocy Czasopism

VI Światowy Kongres Polonistów

Logo VI Światowego Kongresu Polonistów

Od 22 do 25 czerwca 2016 r. w Katowicach odbywać się będzie VI Światowy Kongres Polonistów, który przebiegał będzie pod hasłem „Polonistyka na początku XXI wieku. Diagnozy. Koncepcje. Perspektywy”. To międzynarodowe spotkanie polonistów krajowych i zagranicznych, promujące ideę polonistyki bez granic, ale uwzględniającą autonomię problemów krajowej polonistyki.

Więcej o Kongresie Polonistów

Spotkanie z profesorem Adamem Redzikiem

16 czerwca (czwartek) 2016 r.o godz. 15.30 w sali konferencyjnej CINiBA (poziom 0) odbyło się spotkanie z prof. UW dr. hab. Adamem Redzikiem - redaktorem i współautorem książki pt. „Uniwersytet Jana Kazimierza we Lwowie”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach upamiętnienia 75. rocznicy zamordowania przez nazistów, polskich profesorów wyższych uczelni Lwowa na Wzgórzach Wuleckich w 1941 roku.

Więcej o spotkaniu

12. Festiwal Filmów Niezależnych kiloff

Od 2 do 4 czerwca 2016 r. (w CINiBA - 2 i 3 czerwca) zapraszamy do udziału w 12. Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff. Wydarzenie to początkowo funkcjonowało jako Festiwal Filmów Na Trójkącie w Mysłowicach, potem, przy swojej siódmej edycji jako FFN kiloff w ramach Ars Independent Festival, by w końcu znów cieszyć się autonomią. Od lat wpisuje się w przestrzeń wydarzeń mających miejsce w Katowicach i stanowi nieodłączną część krajobrazu kulturalnego Śląska. Serdecznie zapraszamy fanów kina offowego. To wydarzenie dla młodych i zorganizowane przez młodych – z pasją, zacięciem i na przekór wszystkim tym, którzy mówią, że się nie da!

Program

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.