Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Seminarium pt. „Co wiemy o smogu? Informowanie o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce”

Seminarium pt. „Co wiemy o smogu? Informowanie o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce”

2 marca 2016 r. w Sali Seminaryjnej CINiBA (poziom 2) odbyło się seminarium pt. „Co wiemy o smogu? Informowanie o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce”. Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy we współpracy z CINiBA. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Udział w spotkaniu był nieodpłatny. Dziękujemy za udział.

Program i szczegółowe informacje

Wystawa pt. "Nostalgia"

Wystawa Od 9 do 29 lutego br. zapraszamy na wystawę prac Fotograficznego Koła Naukowego UŚ pt. „Nostalgia”. Ekspozycja jest zbiorową prezentacją fotografii powstałych podczas I Naukowo-Integracyjnego Pleneru Fotograficznego Koła Naukowego Uniwersytetu Śląskiego (grudzień 2015).Wystawa mieści się w galerii CINiBA, hol główny, poziom 0.

Fotoreportaż z wernisażu wystawy

Wykład pt. "Szaleniec, oszust, czy Bóg?"

Wyklad szaleniec oszust czy bog24 lutego o godzinie 18:00 w CINiBA odbył się wykład pt. "Szaleniec, oszust, czy Bóg? Kim naprawdę był Jezus", który wygłosił Bartosz Sokół, redaktor portalu myslewiecwierze.pl. Organizatorem wydarzenia było Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie we współpracy z CINiBA. Spotkania z cyklu "Myślę, więc wierzę" są adresowane do studentów i młodych dorosłych. Dziękujemy za udział.

Fotoreportaż

Wystawa pt. "Exlibris Naturalis – ekslibrisy z motywami przyrodniczym"

Od 15 do 29 lutego gościmy w CINiBA wystawę prac dra hab. Krzysztofa Bąka, pt. "Exlibris Naturalis – ekslibrisy z motywami przyrodniczym". Ekspozycję tworzą projekty ekslibrisów o tematyce roślinnej i zwierzęcej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji, mieszczącej się w galerii biblioteki na poziomie 0.

Komentarz autorski

Spotkanie pt. „Lean Club #4”

16 lutego o 16:00 w Sali Seminaryjnej CINiBA (poziom 0) odbyło się spotkanie z cyklu TechMine Lean Club #4. Tym razem praktycy zarządzania i Lean Management omówili m.in. skuteczność techniki 5S, a także praktykę jej wykorzystania w optymalizacji procesów produkcyjnych i usługowych.  Dziękujemy za udział.

Program

Akcja "CINiBA nocą naładuje mocą!"

CINiBA nocą naładuje mocą

Od 28 stycznia (czwartek) do 12 lutego (piątek) 2016 r. CINiBA była otwarta do godziny 23:00. W soboty: 30 stycznia i 6 lutego – do 20.00. Wydłużony czas pracy Centrum był związany z akcją "CINiBA nocą naładuje mocą!", adresowaną do studentów, którzy przygotowywali się do zimowej sesji egzaminacyjnej. Dzękujemy za udział. Zapraszamy do korzystania z przestrzeni wspólnej książnicy UŚ i UE, ze zbiorów i fachowej pomocy bibliotekarzy.

Informacje organizacyjne

Wystawa pt. "Na dobry początek"

Wystawa_NaDobryPoczatekOd 11 do 31 stycznia 2016 r. prezentowaliśmy w CINiBA wystawę pt. "Na dobry początek". Ekspozycja zawierała przegląd najnowszej niemieckojęzycznej literatury dla dzieci i młodzieży o wybitnej wartości literackiej i artystycznej. Wybór i opracowanie – Goethe Institut. Organizatorami wystawy byli: Biblioteka Niemiecka i CINiBA. Ekspozycja mieściła się w galerii CINiBA (ul. Bankowa 11a, poziom 0). Zapraszamy

Więcej o ekspozycji

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.