Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

VI Światowy Kongres Polonistów

Logo VI Światowego Kongresu Polonistów

Od 22 do 25 czerwca 2016 r. w Katowicach odbywać się będzie VI Światowy Kongres Polonistów, który przebiegał będzie pod hasłem „Polonistyka na początku XXI wieku. Diagnozy. Koncepcje. Perspektywy”. To międzynarodowe spotkanie polonistów krajowych i zagranicznych, promujące ideę polonistyki bez granic, ale uwzględniającą autonomię problemów krajowej polonistyki.

Więcej o Kongresie Polonistów

Spotkanie z profesorem Adamem Redzikiem

16 czerwca (czwartek) 2016 r.o godz. 15.30 w sali konferencyjnej CINiBA (poziom 0) odbyło się spotkanie z prof. UW dr. hab. Adamem Redzikiem - redaktorem i współautorem książki pt. „Uniwersytet Jana Kazimierza we Lwowie”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach upamiętnienia 75. rocznicy zamordowania przez nazistów, polskich profesorów wyższych uczelni Lwowa na Wzgórzach Wuleckich w 1941 roku.

Więcej o spotkaniu

12. Festiwal Filmów Niezależnych kiloff

Od 2 do 4 czerwca 2016 r. (w CINiBA - 2 i 3 czerwca) zapraszamy do udziału w 12. Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff. Wydarzenie to początkowo funkcjonowało jako Festiwal Filmów Na Trójkącie w Mysłowicach, potem, przy swojej siódmej edycji jako FFN kiloff w ramach Ars Independent Festival, by w końcu znów cieszyć się autonomią. Od lat wpisuje się w przestrzeń wydarzeń mających miejsce w Katowicach i stanowi nieodłączną część krajobrazu kulturalnego Śląska. Serdecznie zapraszamy fanów kina offowego. To wydarzenie dla młodych i zorganizowane przez młodych – z pasją, zacięciem i na przekór wszystkim tym, którzy mówią, że się nie da!

Program

II Dni Dostępności Cyfrowej

dni dostępnosci cyfrowej3 czerwca 2016 r. o 9:30 rozpoczną się w CINiBA II Dni Dostępności Cyfrowej. W ramach wydarzenia odbędą się seminaria i warsztaty promujące i przybliżające tematykę równych szans i dobrych praktyk w zakresie dostępności Internetu. Organizatorami przedsięwzięcia są Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne "Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia" oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. Spotkanie odbędzie się pod Honorowym Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia oraz Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Wstęp wolny - zapraszamy.

Program

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.