Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Wykład pt. "Szaleniec, oszust, czy Bóg?"

Wyklad szaleniec oszust czy bog24 lutego o godzinie 18:00 w CINiBA odbył się wykład pt. "Szaleniec, oszust, czy Bóg? Kim naprawdę był Jezus", który wygłosił Bartosz Sokół, redaktor portalu myslewiecwierze.pl. Organizatorem wydarzenia było Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie we współpracy z CINiBA. Spotkania z cyklu "Myślę, więc wierzę" są adresowane do studentów i młodych dorosłych. Dziękujemy za udział.

Fotoreportaż

Wystawa pt. "Exlibris Naturalis – ekslibrisy z motywami przyrodniczym"

Od 15 do 29 lutego gościmy w CINiBA wystawę prac dra hab. Krzysztofa Bąka, pt. "Exlibris Naturalis – ekslibrisy z motywami przyrodniczym". Ekspozycję tworzą projekty ekslibrisów o tematyce roślinnej i zwierzęcej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji, mieszczącej się w galerii biblioteki na poziomie 0.

Komentarz autorski

Spotkanie pt. „Lean Club #4”

16 lutego o 16:00 w Sali Seminaryjnej CINiBA (poziom 0) odbyło się spotkanie z cyklu TechMine Lean Club #4. Tym razem praktycy zarządzania i Lean Management omówili m.in. skuteczność techniki 5S, a także praktykę jej wykorzystania w optymalizacji procesów produkcyjnych i usługowych.  Dziękujemy za udział.

Program

Akcja "CINiBA nocą naładuje mocą!"

CINiBA nocą naładuje mocą

Od 28 stycznia (czwartek) do 12 lutego (piątek) 2016 r. CINiBA była otwarta do godziny 23:00. W soboty: 30 stycznia i 6 lutego – do 20.00. Wydłużony czas pracy Centrum był związany z akcją "CINiBA nocą naładuje mocą!", adresowaną do studentów, którzy przygotowywali się do zimowej sesji egzaminacyjnej. Dzękujemy za udział. Zapraszamy do korzystania z przestrzeni wspólnej książnicy UŚ i UE, ze zbiorów i fachowej pomocy bibliotekarzy.

Informacje organizacyjne

Wystawa pt. "Na dobry początek"

Wystawa_NaDobryPoczatekOd 11 do 31 stycznia 2016 r. prezentowaliśmy w CINiBA wystawę pt. "Na dobry początek". Ekspozycja zawierała przegląd najnowszej niemieckojęzycznej literatury dla dzieci i młodzieży o wybitnej wartości literackiej i artystycznej. Wybór i opracowanie – Goethe Institut. Organizatorami wystawy byli: Biblioteka Niemiecka i CINiBA. Ekspozycja mieściła się w galerii CINiBA (ul. Bankowa 11a, poziom 0). Zapraszamy

Więcej o ekspozycji

Wystawa pt. "Oblicza prasy harcerskiej i skautowej"

Od 4 grudnia 2015 r.  do 10 lutego 2016 r. zapraszamy do CINiBA na wystawę pt. Oblicza prasy harcerskiej i skautowej. Ekspozycja została przygotowana z wykorzystaniem kolekcji czasopism ze zbiorów Pałacu Młodzieży w Katowicach. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz CINiBA. Projekt ten nawiązuje do konferencji, która pod tym samym tytułem odbyła się w Wyższej Szkole HUMANITAS w Sosnowcu 2 grudnia 2015 r. Debatę zorganizowano we współpracy z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Humanitas oraz z Uniwersytetem Śląskim. Prezentacja czasopism mieści się w Holu Głównym (poziom 0). Zapraszamy.

Więcej o wystawie

Międzynarodowa Konferencja „Fictional Maps” i wykład Stefana Ekmana

 Fictional Maps International Conference Od 21 do 23 stycznia 2016 r. w CINiBA odbywała się Międzynarodowa Konferencja „Fictional Maps”. Głównym punktem programu był wykład Stefana Ekmana, autora pierwszej książki o mapach w literaturze fantasy. Spotkanie z badaczem rozpoczęło się w czwartek o godzinie 16.00. Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Badawczy Facta Ficta we współpracy z CINiBA. Wstęp dla słuchaczy był wolny. Pod adresem fictionalmaps.org można zapoznać się z programem. Dziękujemy za udział.

Więcej o Konferencji [j. angielski]

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.