Biblioteki i katalogi zagraniczne

Katalogi międzynarodowe

WorldCat

Katalog piśmiennictwa światowego. Zawiera opisy książek, płyt CD i DVD oraz artykułów.

The European Library

Wspólna wyszukiwarka kilkudziesięciu bibliotek narodowych krajów europejskich oraz bibliotek cyfrowych.

Katalogi Biblioteki Kongresu

Katalogi Biblioteki Kongresu oferują aż 4 sposoby przeszukiwań; poprzez wpisanie konkretnego słowa z rekordu, poprzez wywołanie indeksu i wybór odpowiedniego terminu, w połączeniu telnetowym oraz wyszukiwanie zaawansowane (Experimental Search System) z możliwością znalezienia rekordów pokrewnych tematycznie.

KVK - Karlsruher Virtueller Katalog

katalog rozproszony - przeszukuje katalogi centralne i narodowe większości krajów Europy, a także Kanady i Bibl. Kongresu USA)

eLibrary USA

Multiwyszukiwarka daje możliwość sprawdzenia książek elektronicznych w ramach baz danych dostępnych w Bibliotece American Corner UŚ.

Katalogi centralne krajów europejskich

Włochy ICCU

Biblioteki

The European Library

Biblioteka Europejska (The European Library) oferuje dostęp do źródeł 47 europejskich bibliotek narodowych w 20 językach. Umożliwia wyszukanie opisów bibliograficznych oraz dostępnych publikacji elektronicznych.

LibWeb

Lista bibliotek sporządzona przez Thomasa Dowlinga. Zawiera linki do 7500 stron WWW bibliotek z ponad 135 krajów.

UNESCO Libraries Portal

Lista bibliotek z całego świata dostępnych przez WWW. Obejmuje między innymi biblioteki akademickie, narodowe, publiczne. Do podziału bibliotek zastosowano kryterium geograficzne.

WWW Library Directory

Lista bibliotek z całego świata dostępnych przez WWW. Obejmuje ponad 3600 bibliotek z ponad osiemdziesięciu krajów.