Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Sztuka szukania w labiryncie CINiBA

Dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej

Czy wiecie, że jedna z najnowocześniejszych i najpiękniejszych bibliotek na świecie znajduje się
w Katowicach? To Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA). Każdy może przyjść do nas i korzystać z biblioteki.

CINiBA to biblioteka, która ma milion książek i czasopism, które zajmują aż 60 km półek. To również biblioteka hybrydowa, więc są w niej nie tylko dzieła drukowane na papierze, ale także książki i czasopisma cyfrowe. Znajdziecie w niej mnóstwo tajemniczych urządzeń, których nie ma w innych bibliotekach w Polsce. Wiele z nich ma również zagadkowe nazwy np. bookviewer, selfcheck. Warto sprawdzić „paszporty” tych słów, to skąd przywędrowały i dlaczego na dobre zagościły w naszym języku. Spotkajmy się na zajęciach, w czasie których podczas bibliotecznej gry terenowej będziemy wspólnie odkrywać to niezwykłe miejsce i znajdować odpowiedzi na wiele pytań.

Kontakt

mgr Jadwiga Witek
rzecznik prasowy CINiBA, specjalista ds. promocji i PR
telefon 32 786 5008; telefon komórkowy 512 120 774, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Sztuka szukania w labiryncie CINiBA – prezentacja i zwiedzanie supernowoczesnej biblioteki hybrydowej!

Biblioteczne NAJ – prezentacja najciekawszych zbiorów CINiBA

Foto: Materiały CINiBA

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.