Światowy Tydzień Mózgu 2015

Briefing prasowy dot. Światowego Tygodnia Mózgu 2015
16 marca, poniedziałek, godzina 10:30
Sala Konferencyjna CINiBA, ul. Bankowa 11a, Katowice

16 marca 2015 r. (w poniedziałek) o godzinie 10.30 w Sali Konferencyjnej CINiBA odbędzie się briefing prasowy poświęcony obchodom Światowego Tygodnia Mózgu 2015 na Uniwersytecie Śląskim.W spotkaniu weźmie udział dr Jacek Francikowski (WBiOŚ UŚ) oraz Jadwiga Witek, rzecznik prasowy CINiBA.

Od 16 do 19 marca 2015 r. zapraszamy do CINiBA na wykłady i warsztaty organizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu 2015 (ang. Brain Awareness Week). Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii i psychologii, zagadnień budowy i funkcjonowania mózgu, technik jego badania, chorób psychicznych i neurologicznych oraz higieny umysłowej. Jest adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu. Udział we wszystkich spotkaniach jest nieodpłatny. Zapraszamy.

Uniwersytet Śląski już po raz szósty zorganizuje obchody tego wydarzenia. W ramach imprezy odbędą się otwarte wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z wiadomościami na temat ludzkiego mózgu i umysłu, przedstawionymi w ciekawej, popularnonaukowej formie. Osobom zainteresowanym samodzielnym pogłębianiem wiedzy na ten temat, CINiBA proponuje warsztaty wyszukiwania informacji w źródłach internetowych i bibliotecznych.

Tydzień Mózgu 2015 organizowany jest przez studentów, doktorantów, pracowników Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe we współpracy ze specjalistami informacji naukowej CINiBA.

PLAN WYKŁADÓW OTWARTYCH i WARSZTATÓW:

Wykłady (16-18 marca) – wstęp wolny; Sala Konferencyjna, poziom 0, godzina 17.00
Warsztaty (19 marca) – konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc
;
Sala Dydaktyczna; poziom 0, godzina 17.00

Informacja i zgłoszenie udziału w warsztatach: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; telefon: 32 786 5008, 512 120 774

16.03.2015 poniedziałek

17.00-18.30 dr Jacek Francikowski: Tajemnice neurogleju czyli czego NIE wiemy o naszym mózgu?

17.03.2015 wtorek

17.00-18.30 mgr Justyna Płachetka: Zawsze dzisiaj, jak wygląda życie w amnezji wstecznej i następczej?

18.03.2015 środa

17.00-18.30 dr Marek Kaczmarzyk: Neurobiologia kompromisu albo dlaczego tak trudno zrozumieć własne dzieci?

19.03.2015 czwartek

17.00-18.30 Warsztaty "Sztuka szukania w labiryncie informacji: możliwości i niedoskonałości naszego mózgu"

mgr Jadwiga Witek, mgr Tomasz Zięba, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

Zainteresowanym samodzielnym pogłębianiem wiedzy o możliwościach ludzkiego mózgu, CINiBA proponuje warsztaty wyszukiwania informacji na ten temat w źródłach internetowych i bibliotecznych.

Zgłoszenie udziału: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Media o wydarzeniu

Polskie Radio Katowice