Internet Movie Database

Internet Movie Database: wejście do bazyWolny dostęp

Internet Movie Database: wejście do bazy

The Internet Movie Database - utworzona w 1990 r. największa internetowa baza danych na temat światowej kinematografii i ludzi z nią związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd.

W bazie znajduje się ok. 3 milionów tytułów - w tym seriale telewizyjne - oraz informacje o ponad 6 milionach osób związanych z przemysłem filmowym na świecie.

Baza posiada również płatną część subskrypcyjną IMDbPro przeznaczoną dla profesjonalistów zajmujących się kinem. Umożliwia ona m.in. umieszczanie za roczną opłatą swojego profilu wraz z filmografią i zdjęciami oraz kontakt z agencjami reprezentującymi aktorów i reżyserów.

Po założeniu konta w bazie (także za pośrednictwem serwisów Amazon, Facebook lub Google) użytkownicy mogą m.in.: tworzyć listy tytułów (Watchlist), opracowywać i publikować własne rankingi, dodawać komentarze na tablicy wiadomości, pisać recenzje a także edytować część wpisów.