Briefing prasowy nt. „Jak odpoczywać po pracy i odstresować się na urlopie”18 czerwca w czwartek o 10.30 zapraszamy do CINiBA na briefing prasowy
"Jak odpoczywać po pracy i odstresować się na urlopie"
Miejsce spotkania: Sala Dydaktyczna, poziom 0, Katowice, ul. Bankowa 11a
Kontakt: Jadwiga Witek, rzeczniczka prasowa CINiBA, kom. 512 120 774

Zbliżają się urlopy, więc warto dobrze wykorzystać ten czas, żeby odpocząć od stresu i zmęczenia związanych z naszą aktywnością zawodową. Jak odpoczywać, jak radzić sobie ze stresem w pracy, odróżniając przy tym stres pozytywny i negatywny. Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu.

Na te pytania odpowiedzą eksperci Uniwersytetu Śląskiego i Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach:

• Agata Diec  – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • Mateusz Paliga i Dominik Adamek – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • Beata Marynowska – Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach
  • Monika Janik – doradca wizerunku, właścicielka Firmy KREACJA

Briefing jest połączony z konferencją pt. „Stres w pracy – znajdziemy rozwiązanie”, która rozpocznie się tego samego dnia o 10.00 w Sali Konferencyjnej CINiBA przy ul. Bankowej 11a w Katowicach. Wydarzenie to wspólna inicjatywa CINiBA i PIP Katowice. Jest adresowane zarówno do osób aktywnych zawodowo, pracodawców, jaki i wszystkich zainteresowanych. WSTĘP WOLNY.

Konferencja rozpoczyna cykl spotkań organizowanych przez CINiBA, których celem jest praktyczne wykorzystywanie osiągnieć naukowych przez społeczeństwo w codziennym życiu.

Konferencja ma na celu upowszechnianie informacji na temat skutecznego zarządzania stresem i zagrożeniami psychospołecznymi dla zdrowia i bezpieczeństwa w pracy. Ideą spotkania jest inspirowanie do rozwijania umiejętności radzenia sobie ze stresem poprzez poznanie jego mechanizmów, przyczyn i skutków. Program wydarzenia dotyczy stresu z perspektywy psychologii i medycyny, a także w ujęciu społecznym. Udział w warsztatach pozwoli poznać dobre praktyki w walce ze stresem.

Organizatorami konferencji i warsztatów są: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach we współpracy merytorycznej z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

Prelekcje (sala konferencyjna, poziom 0)

• 10.00 - 10.10 Otwarcie konferencji prof. dr hab. Dariusz Pawelec – Dyrektor Centrum Informacji Biblioteki Akademickiej,  Beata Marynowska – Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach.
    10.10 – 10.30 „Prawne aspekty przemocy psychicznej w miejscu pracy” – Piotr Bogdański Specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.
    10.30 – 10.50 „Wpływ stresu na zdrowie” – Karina Erenkfeit Asystent Zakładu Czynników Społecznych i Metodologii,  Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu.
    10.50 – 11.10 „Dwa oblicza stresu – rozpoznanie i radzenie sobie ze stresem” – Agata Diec  – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
    11.10 – 11.30 „Profilaktyka stresu w miejscu pracy – planowanie, organizowanie i priorytetyzacja zadań” – Mateusz Paliga i Dominik Adamek – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

11.30 – 11.45 Przerwa kawowa

11.45 – 13.15 Warsztaty

• Sala seminaryjna, poziom 2
    „Anty-stres w dobrym stylu – jak wygląd zewnętrzny wpływa na relacje z otoczeniem” – Monika Janik, doradca wizerunku, właścicielka Firmy KREACJA.
  • Sala konferencyjna, poziom 0
    „Dwa oblicza stresu – rozpoznanie i radzenie sobie ze stresem” – Agata Diec – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
  • Sala dydaktyczna, poziom 0
    „Sposoby radzenia sobie w sytuacji stresującej i metody relaksacji” – Mateusz Paliga i Dominik Adamek  – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.