Specjalistyczne wyposażenie dla osób niewidomych i niedowidzących

Stanowisko ze sprzętem dedykowanym osobom niewidomym i niedowidzącym znajduje się w kabinie pracy indywidualnej na pierwszym poziomie obok Mediateki i Sali Komputerowej. Wyposażone jest w następujące urządzenia i oprogramowanie:

• auto-lektor (model Harpo, Epson Perfection V10),
  • klawiatura brajlowska (model Alva BC 640),
  • powiększona klawiatura PC,
  • drukarka brajlowska (model Everest D V4),
  • na komputerze zainstalowane są  screen-reader Super Nova Reader oraz ZoomText (tzw. "lupka").