Wystawa pt. "Nostalgia"

Wystawa Od 9 do 29 lutego br. zapraszamy na wystawę prac Fotograficznego Koła Naukowego UŚ pt. „Nostalgia”. Ekspozycja jest zbiorową prezentacją fotografii powstałych podczas I Naukowo-Integracyjnego Pleneru Fotograficznego Koła Naukowego Uniwersytetu Śląskiego (grudzień 2015).Wystawa mieści się w galerii CINiBA, hol główny, poziom 0.

Krajobrazy Szczyrku stały się dla uczestników wyjazdu motywem przewodnim rozważań nad historią fotografii. Prezentowane na wystawie zdjęcia są swego rodzaju próbą uczczenia XIX-wiecznych stylów, głównie wątku piktorializmu skupiającego się w swej formie na motywach i stylistyce malarskiej. To właśnie malarskość pierwszych fotografii piktorialnych posłużyła twórcom prac za punkt wyjścia. Przy pomocy technik fotografii cyfrowej autorzy biorący udział w plenerze starali się ująć w kadrach nastrojowość jesienno-zimowych górskich krajobrazów w kluczu out-of-focus, próbując tym samym przeciwstawić się cyfrowej jakości i ostrości obrazu. Wystawa „Nostalgia” skupia w sobie różnorodność wizji i interpretacji podjętego przez członków Koła tematu przewodniego.

Na wystawie swoje prace zaprezentują: Gabriela Bazan, Jarosław Grześkowiak, Kamila Kotusz, Maria Kowalska, Karolina Łapińska, Katarzyna Łataś, Radosław Miciński, Przemysław Recha, Dominika Śliwińska, Alicja Zmysłowska.

Fotoreportaż z wernisażu, który odbył się 9 lutego 2016 roku o godzinie 18:00 w holu głównym Biblioteki.