Wystawa pt. „Jan Hus 600 lat”

Wystawa pt. „Jan Hus 600 lat”Od 1 do 31 marca 2016 r. w CINiBA trwa wystawa pt. „Jan Hus 600 lat”. 1 marca 2016 roku o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach odbył się wernisaż, w którym uczestniczyli: dyrektor CINiBA prof. dr hab. Dariusz Pawelec, dyrektor Instytutu Historii UŚ prof. dr hab. Jerzy Sperka i dyrektor Czeskiego Centrum dr Petr Janyška. Ekspozycja znajduje się w Galerii CINiBA, poziom 0. Zapraszamy.

Uroczystemu otwarciu ekspozycji towarzyszyły wystąpienia referentów poświęcone postaci i działalności Jana Husa – czeskiego duchownego, bohatera narodowego, filozofa, prekursora protestantyzmu, twórcy literackiego języka czeskiego.

Wystawa dostępna będzie do 31 marca.