Wystawa pt. „Szlak do wolności”

W poniedziałek 4 kwietnia 2016 roku o godz. 14.00 w holu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11 a) odbyło się otwarcie wystawy pt. „Szlak do wolności”. W wernisażu uczestniczyli Rektorzy: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. Leszek Żabiński.Wystawa potrwa do 30 kwietnia.

Wystawa, na którą składa się 17 fotografii, jest dopełnieniem filmu pt. „Obywatel Havel podtacza”. Głównym celem ekspozycji „Szlak do wolności” jest udokumentowanie historii Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej, której członkami byli m.in. Václav Havel, Adam Michnik, Jacek Kuroń. Do najważniejszych zadań Solidarności należało: gromadzenie książek wydawnictw niezależnych przeznaczonych do przerzutu przez granicę, organizowanie spotkań i wypraw górskich, akcji kurierskich, pomocy represjonowanym państw ościennych oraz upowszechnianie informacji o niezależnych inicjatywach.

Tekst zaproszenia na wystawę