Spotkanie informacyjne Programu "Kreatywna Europa"
Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Spotkanie informacyjne Programu "Kreatywna Europa"

Logo programu Kreatywna Europa20 lipca (środa) 2016 r. w Sali Konferencyjnej CINiBA odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na projekty kulturalne i kreatywne w ramach komponentu Kultura, który stanowi część programu Kreatywna Europa. Organizatorami wydarzenia byli Creative Europe Desk Polska oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach

 


Podczas spotkania przedstawiono główne założenia programu Kreatywna Europa, cele i priorytety komponentu Kultura, wytyczne poszczególnych obszarów grantowych, a także warunki składania wniosków. Organizatorzy opowiedzieli o poszczególnych etapach procesu aplikacji oraz zaprezentują dotychczasowe efekty działań polskich organizacji i instytucji, którym udało się zdobyć wsparcie finansowe. Dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku, przewidziane zostały także bezpośrednie konsultacje indywidualne, podczas których pracownicy Creative Europe Desk Polska pomagali potencjalnym wnioskodawcom w prawidłowym sprecyzowaniu zakresu projektu oraz wyjaśnianiu ewentualne wątpliwości.


Data i miejsce spotkania:
Katowice, 20 lipca 2016 (środa), 9.00-11.30
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka
Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego
ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, lecz z uwagi na limit miejsc obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie organizatora:

http://ulinks.net/0ff82
Kreatywna Europa to unijny program oferujący wsparcie finansowe dla sektorów audiowizualnego, kultury i kreatywnego. Program ten zaplanowany jest na lata 2014 - 2020, a jego cele to przede wszystkim:
- promocja europejskiej różnorodności kulturowej i dziedzictwa,
- strategiczne budowanie publiczności europejskiej,
- zwiększanie dostępu do dzieł i wytworów kultury,
- podnoszenie konkurencyjności sektorów na poziomie międzynarodowym.

Osoby kontaktowe:
Katarzyna Zalewska (Kultura), e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.