Promocja książki prof. Jerzego Mioduszewskiego

Okładka książki "Continuity..."

W poniedziałek 19 września 2016 r. o godz. 12.00 w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINiBA) odbyła się promocja książki „Continuity. Eleven sketches from the past of Mathematics” autorstwa prof. zw. dr. hab. Jerzego Mioduszewskiego – emerytowanego profesora Uniwersytetu Śląskiego. Publikacja została wydana w tym roku, nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego.

Prof. Jerzy Mioduszewski jest uznanym matematykiem, niekwestionowanym autorytetem w zakresie topologii, w szczególności topologii przestrzeni euklidesowych, prowadził także badania w zakresie teorii funkcji rzeczywistych i funkcji analitycznych. W uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych i dydaktycznych w 2004 roku został uhonorowany uniwersytecką nagrodą „Pro Scientia et Arte” przyznaną „za wybitne osiągnięcia w dziedzinie matematyki, zwłaszcza za nowatorskie prace wprowadzające nowe odkrycia do światowej matematyki (tzw. przestrzeń Mioduszewskiego) oraz inspirujące dalsze poszukiwania wśród przedstawicieli tej dziedziny wiedzy”. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.us.edu.pl/prof-jerzy-mioduszewski.