I Ogólnopolska Konferencja Kobiecości i Męskości oraz Bliskich Związków Interpersonalnych „Kobiety – mężczyźni – romantyczne relacje”

12 i 13 października 2016 r., w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Kobiecości i Męskości oraz Bliskich Związków Interpersonalnych pod hasłem „Kobiety – mężczyźni – romantyczne relacje”. Organizatorem Konferencji jest Zakład Psychologii Społecznej i Środowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach. Partnerem wydarzenia jest CINiBA. Zapraszamy do Sali Konferencyjnej (poziom 0).

Zaproszenie do uczestnictwa w Komitecie Naukowym Konferencji, którego pracami kieruje prof. zw. dr hab. Eugenia Mandal, przyjęli najbardziej uznani polscy badacze zagadnień płci psychicznej i bliskich związków interpersonalnych: prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, prof. dr hab. Anna Grabowska oraz prof. dr hab. Andrzej Łukasik, których wykłady plenarne zainaugurują obrady Konferencji, oraz prof. dr hab. Iwona Janicka, prof. dr hab. Alicja Kuczyńska, prof. dr hab. Jolanta Miluska i prof. dr hab. Bogdan Wojciszke.

Konferencja podejmuje problematykę uwarunkowań i procesów odpowiadających za powstawanie i funkcjonowanie romantycznych relacji między kobietami i mężczyznami. Jednocześnie celem tego przedsięwzięcia jest osadzenie podejmowanej problematyki w szerokiej perspektywie stale ewoluujących przekonań na temat kobiecości, męskości i romantycznych relacji. Adresatami pierwszej edycji konferencji są zarówno badacze, jak i praktycy różnych dziedzin wiedzy akademickiej, a także wszystkie osoby zainteresowane profilaktyką i promocją efektywnych wzorców zachowania w związkach romantycznych

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie internetowej Konferencji: www.bliskiezwiazki.us.edu.pl.