Wydarzenie charytatywne pt. "Wygrajmy zdrowie dla Kacperka"

wygrajmy zdrowie dla Kacperka3 grudnia 2016 r. w CINiBA odbyło się wyjątkowe wydarzenie charytatywne pt. "Wygrajmy zdrowie dla Kacperka". W czasie spotkania była prowadzona zbiórka funduszy na leczenie Kacperka Ochala, dwuletniego chłopca chorego na nowotwór oka (tzw. siatkówczaka). W programie zaplanowano wiele ciekawych wykładów i warsztatów dla dzieci i dorosłych. Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z imprezy.

Chcemy wszelkimi dostępnymi nam sposobami wesprzeć chłopczyka w walce z chorobą i pokazać, że jesteśmy razem z nim, jesteśmy w Drużynie Kacperka.Podczas części artystycznej odbędą się również koncerty oraz pokaz tańca. Dla osób uczestniczących w akcji zorganizowane zostały konsultacje okulistyczne oraz wizerunkowe. Najważniejszą częścią spotkania jest jednak aukcja, w czasie której zebrane zostaną datki na operację Kacperka w Stanach Zjednoczonych. Przedmiotami licytacji będą m.in.: podarunki z autografami znanych osobowości świata mediów i sportu, m.in. książka  Szymona Hołowni,  bluza najsłynniejszego polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego, książki i podarunki z autografami znanych piłkarzy – Jerzego Dudka i Roberta Lewandowskiego, zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych, m.in. spektakl „Animacje” w Galerii ATENEUM w Katowicach, bilety na koncerty w NOSPR, spektakle Teatru Śląskiego, a także niszowe przedmioty kolekcjonerskie. Serdecznie zapraszamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

W mediach: Dziennik Zachodni, Nasze Miasto Katowice, Silesion

O Kacperku

Dwuletni chłopczyk cierpi na siatkówczaka - groźny i bardzo rzadko spotykany nowotwór oka, który może doprowadzić do usunięcia gałki ocznej lub nawet śmierci. Chłopiec  przeszedł wiele skomplikowanych operacji, a także sześć cykli silnej chemii.  Nowotwór przysłania ¾ gałki ocznej Kacperka. W dalszym ciągu w ciele szklistym znajdują się aktywne odpryski, które mogą tworzyć nowe guzy. Oko malucha to tykająca bomba. Jedynym rozwiązaniem sugerowanym przez polskich lekarzy, jest usunięcie gałki ocznej. Ratunkiem dla małego Kacperka jest kosztowna operacja wykonywana w Stanach Zjednoczonych.

Warsztaty

16:00-16:20 – Wykład „Profilaktyka chorób oka”,  Karolina Migdał-Husakova, psycholog, Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym i Świetlikowo (Hol Główny, poziom 0)

16:20-17:00

• Zajęcia teatralne dla dzieci w wieku przedszkolnym – Piotr Janiszewski, aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum (sala seminaryjna, poziom 2)
  • Zajęcia plastyczne dla dzieci, pt. „Rysujemy kartki z życzeniami dla Kacperka”, Dział Promocji UŚ, Studenci Instytutu Psychologii UŚ (czytelnia materiałów własnych przy kawiarence, poziom 0)
  • Warsztaty „Sztuka szukania w labiryncie informacji” –  Tomasz Zięba, CINiBA (sala dydaktyczna, poziom 0)
  • "Najpiękniejsza Biblioteka Świata 2012" – zwiedzanie CINiBA", przewodnicy: Małgorzata Gagatek (CINiBA), Aleksandra Nycz (CINiBA), Sylwia Kalicka (CINiBA), Sylwia Szabucka (CINiBA) (rozpoczynamy w holu głównym, poziom 0)

17:10-17:50

• Warsztaty taneczne "Folklor łączy pokolenia", prowadzenie Anna Wilińska (sala konferencyjna, poziom 0)
  • Zajęcia teatralne dla dzieci w wieku szkolnym – Piotr Janiszewski, aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum (sala seminaryjna, poziom 2)
  • Prezentacja „Coś dla oka – książki cenne i rzadkie” – Marzena Smyłła, CINiBA (sala 108, poziom 1, zbiórka przy Informatorium na poziomie 0)
  • Zajęcia plastyczne dla dzieci, pt. „Rysujemy kartki z życzeniami dla Kacperka” (czytelnia materiałów własnych przy kawiarence, poziom 0)
  • "CINiBA - Najpiękniejsza Biblioteka Świata 2012 – zwiedzanie CINiBA", Małgorzata Gagatek, Sylwia Szabucka (rozpoczynamy w Holu Głównym, poziom 0)

18:00-18:50 Aukcja charytatywna, prowadzenie Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Hol Główny, poziom 0)

Część artystyczna (Hol Główny, poziom 0)

• 18:50-19:00 Występ wokalny – Sandra Misiak

Wydarzenia towarzyszące (Hol Główny, poziom 0)

16:00 – 19:00

• Badanie wzroku i konsultacje optyczne – Studio Optyczne Katarzyna JANACZEK (Hol Główny, poziom 0)
  • Konsultacje: strój, makijaż, fryzura odpowiednio dobrane do okularów – KREACJA Monika Janik (Hol Główny, poziom 0)
  • Interaktywne lustra – ABYSS GLASS, innowacyjny polski startup technologiczny (Hol Główny, poziom 0)
  • Kącik dla dzieci – gry i zabawy – Dział Promocji UŚ, Studenci Instytutu Psychologii UŚ (czytelnia materiałów własnych przy kawiarence, poziom 0)

Serdecznie zapraszamy na poczęstunek do Kawiarenki (poziom 0).

Wygrajmy zdrowie dla Kacperka