Debata pt. "Społeczeństwo obywatelskie – dlaczego warto się angażować?"

8 grudnia 2016 r. o godzinie 12.00 zapraszamy do CINiBA na debatę pt. "Społeczeństwo obywatelskie – dlaczego warto się angażować?". Organizatorami wydarzenia są Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce oraz wspólna biblioteka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej na poziomie 0. Zapraszamy.

Społeczeństwo obywatelskie to ludzie świadomie zaangażowani w sprawy publiczne. O tym, że aktywność społeczna może przybierać różnorodne formy opowiedzą nasi goście reprezentujący różne środowiska. Zaprosiliśmy dr Helenę Hrapkiewicz, Kierownika Uniwersytetu Trzeciego Wieku, adw. Maję Mazurkiewicz, specjalistkę do spraw komunikacji, działaczkę krajowych i międzynarodowych młodzieżowych organizacji politycznych, Bożenę Rolnik, koordynatorkę wojewódzką „Szlachetnej Paczki” oraz dr hab. Zbigniewa Zagałę z Instytutu Socjologii na Uniwersytecie Śląskim.

Celem debaty jest wspólne zastanowienie się nad znaczeniem aktywności społecznej, a także zwiększenie zaangażowania młodzieży w budowanie społeczeństwa obywatelskiego i zwrócenie uwagi na to, jak ważny jest udział młodych osób w takich działaniach.

spoleczenstwo obywatelskie