Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Debata pt. "Społeczeństwo obywatelskie – dlaczego warto się angażować?"

8 grudnia 2016 r. o godzinie 12.00 zapraszamy do CINiBA na debatę pt. "Społeczeństwo obywatelskie – dlaczego warto się angażować?". Organizatorami wydarzenia są Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce oraz wspólna biblioteka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej na poziomie 0. Zapraszamy.

 

Społeczeństwo obywatelskie to ludzie świadomie zaangażowani w sprawy publiczne. O tym, że aktywność społeczna może przybierać różnorodne formy opowiedzą nasi goście reprezentujący różne środowiska. Zaprosiliśmy dr Helenę Hrapkiewicz, Kierownika Uniwersytetu Trzeciego Wieku, adw. Maję Mazurkiewicz, specjalistkę do spraw komunikacji, działaczkę krajowych i międzynarodowych młodzieżowych organizacji politycznych, Bożenę Rolnik, koordynatorkę wojewódzką „Szlachetnej Paczki” oraz dr hab. Zbigniewa Zagałę z Instytutu Socjologii na Uniwersytecie Śląskim.

Celem debaty jest wspólne zastanowienie się nad znaczeniem aktywności społecznej, a także zwiększenie zaangażowania młodzieży w budowanie społeczeństwa obywatelskiego i zwrócenie uwagi na to, jak ważny jest udział młodych osób w takich działaniach.

 

spoleczenstwo obywatelskie

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.