Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

6. Biennale Fotograficzne „Nauka w obiektywie”

plakat 2016„Nauka – niemożliwe możliwym” to hasło przewodnie konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w ramach projektu „Nauka w obiektywie”. Do konkursu zgłoszone zostały 223 zdjęcia ilustrujące badania naukowe lub nawiązujące do nich. Spośród nich jury wybrało 47 prac, które już w kwietniu będzie można oglądać na pokonkursowej ekspozycji zorganizowanej w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej.

 

Uroczyste otwarcie wystawy 6. Biennale Fotograficznego Uniwersytetu Śląskiego rozpocznie się 21 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w gmachu CINiBA (Katowice, ul. Bankowa 11a). Podczas wernisażu ogłoszone zostaną wyniki konkursu oraz wręczone nagrody. Do udziału w uroczystości zachęcają JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk i dyrektor Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej prof. dr hab. Dariusz Pawelec.

Celem projektu „Nauka w obiektywie” jest promocja dorobku naukowego studentów oraz pracowników szkół wyższych i instytutów. Prezentowane na wystawie prace obrazują 25 projektów badawczych z 14 krajowych ośrodków naukowych. Koordynatorem konkursu i biennale jest Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem UŚ.

Szczegółowe informacje na temat 6. Biennale Fotograficznego można znaleźć na stronie: naukawobiektywie.us.edu.pl.

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.