logo Centrum Kształcenia Ustawicznego

8 maja 2017 roku o godz. 15.30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbyło się V Otwarte Spotkanie Dydaktyczne poświęcone edukacji spersonalizowanej i tutoringowi. W programie wydarzenia zaplanowano wykład pt. „Tutoring na tle współczesnych zmian w szkolnictwie wyższym. Zagrożenie wykluczeniem czy nowa jakość kształcenia?” dr Beaty Karpińskiej-Musiał z Uniwersytetu Gdańskiego, która w latach 2014–2016 zrealizowała największy, jak dotąd, w Polsce projekt przygotowań oraz wdrożeń tutoringu w struktury publicznego kształcenia uniwersyteckiego (Projekt „IQ” – IdealQuality in Good Quantity).

W spotkaniu udział wezmą między innymi pracownicy Wydziału Nauk o Ziemi, którzy podejmują próbę wdrażania metody tutoringu w pracy ze studentami.