Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Wystawa pt. "Matka Teresa – Święta ze Skopje, Świętą świata"

22 maja 2017 r. o godzinie 12.00 zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Matka Teresa – Święta ze Skopje, Świętą świata" autorstwa Domu Pamięci Matki Teresy w Macedonii. Prezntacja zawiera około 50 zdjęć ukazujących życie i dorobek Świętej, wzbogaconych o opisy w języku polskim. Ekspozycja będzie prezentowana w CINiB-ie od 22 maja do 10 czerwca.
Po raz pierwszy zbiory zaprezentowano w Rzymie, w związku z ogłoszeniem Matki Teresy świętą; obecnie mamy zaszczyt zobaczenia jej w Polsce. Na wystawie można zobaczyć nowe, interesujące fotografie z jej młodości, którą spędziła w rodzinnym Skopje, w Macedonii, jak również z wizyt w Polsce, spotkań z Janem Pawłem II, a także wielu innych momentów z jej życia.
Wystawa stanowi rezultat współpracy między lektoratem języka macedońskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a Domem Pamięci Matki Teresy w Skopje w Macedonii.

 

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.