Seminarium z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Jąkania – ISAD 2017

logo ISAD 2017

19 października 2017 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (ul. Bankowa 11A, sala Konferencyjna) odbyło się otwarte seminarium zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Jąkania – ISAD 2017 (International Stuttering Awareness Day). W tym roku ISAD (koordynowane na świecie przez International Stuttering Association) przyświecało hasło „Świat, który rozumie jąkanie”, natomiast organizatorzy seminarium, nawiązując do wcześniejszych edycji wydarzenia, dodali jeszcze drugi człon: „Eksperci mają głos”.

Gościem specjalnym był Benny Ravid z Izraela, założyciel AMBI – Izraelskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się (Israel Stuttering Association), który w latach 2007–2010 pełnił funkcję przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Osób Jąkających się.

Jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest Instytut Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej UŚ.

Program seminarium (pdf)

plakat promujący seminarium zawierający szczegółowy program seminarium - treść plakatu w pliku pdf zamieszczonym poniżej