[17.11] Spotkanie z autorem książki pt. "Wokół Lwowa szlakiem Sobieskiego"

herb Lwowa17 listopada (w piątek) o godzinie 17.00 zapraszamy do CINiB-y na spotkanie z Ryszardem Janem Czarnowskim, autorem książki pt. "Wokół Lwowa szlakiem Sobieskiego". W  dyskusji historycznej o związkach Jana III Sobieskiego i jego rodziny z Ziemią Lwowską wezmą udział: Ryszard Jan Czarnowski, autor wielu książek i grafik o tematyce lwowskiej i kresowej, dr  hab. Aleksandra Skrzypietz z Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego oraz  Antoni Wilgusiewicz, Prezes Katowickiego Klubu Miłośników Historii i Kultury Lwowa.

Organizatorami wydarzenia są: Katowicki Klub Miłośników Historii i Kultury Lwowa oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Spotkanie odbędzie się w kawiarence na poziomie 0. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

okładka ksiązki Wokół Lwowa szlakiem Sobieskiego