Tydzień Języka Ojczystego 2018

Od 19 do 23 lutego 2018 r. zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wykładów i warsztatów odbywających się w ramach Tygodnia Języka Ojczystego. CINiBA już po raz czwarty współpracuje z Katowickim Oddziałem Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego, Wydziałem Filologicznym UŚ oraz Stowarzyszeniem "Via Linguae" przy organizacji tego przedsięwzięcia. W tym roku tematem przewodnim wszystkich spotkań są związki frazeologiczne. Projekt jest adresowany zarówno do uczniów szkół średnich, jak i wszystkich miłośników polszczyzny. Poznamy m.in. nasze kulturowe DNA, analizując biblizmy i mitologizmy w języku, a także sprawdzimy, jaka droga wiedzie od kociej muzyki do koncertowego oszczędzania.

Wykłady i warsztaty (sala Konferencyjna, poziom 0)

Poniedziałek, 19 lutego - brak wolnych miejsc

• 10.00   prof. dr hab. Helena Synowiec, Piąte przez dziesiąte – o frazeologii gwarowej
  • 11.30   dr hab. Danuta Krzyżyk, Nasze kulturowe DNA – biblizmy i mitologizmy w polszczyźnie