Tydzień Mózgu 2018

Od 12 do 16 marca 2018 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędą się wykłady organizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Uniwersytet Śląski już po raz dziewiąty włącza się w organizacje obchodów tego naukowego wydarzenia. Tydzień Mózgu 2017 organizowany jest przez pracowników Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego we współpracy ze specjalistami informacji naukowej CINiB-y.

Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii, kognitywistyki i psychologii. Jest ono adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu. Informacje na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu i umysłu zostaną przedstawione uczestnikom w ciekawej, popularnonaukowej formie.

Wykłady mają charakter otwarty, odbywają się o godz. 17.30 w sali Konferencyjnej, poziom 0 (Katowice, ul. Bankowa 11a).

12.03 Poniedziałek

• dr Agnieszka Skorupa, Zakład Psychologii Ogólnej, Instytut Psychologii UŚ, "Balansując na krawędzi – psychologia zachowań człowieka w sytuacjach ekstremalnych"

13.03 Wtorek

• Sławomir Duda, Koło Naukowe Kognitywistów UŚ, "Kiedy do egzaminu została ostatnia nocka – procesy uczenia w trakcie snu"

14.03 Środa

• dr hab. Tomasz Nowak, Zakład Leksykologii i Semantyki, Instytut Języka Polskiego UŚ, "»Przemknęło mi przez myśl« i »Mam to na końcu języka«. Łańcuch mowy w ujęciu neurolingwistycznym"

15.03 Czwartek

• Paweł Miąsek, "Manipulacja, perswazja wpływ społeczny – czyli na co uważać robiąc zakupy".

16.03 Piątek

• Mateusz Kostecki, Laboratorium Neurobiologii Emocji, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, "Czy trzmiele są optymistami – o emocjach zwierząt"