Szkolenie nt. RODO

Szkolenie nt. RODO

22 maja 2018 r. we wtorek, o 10:00 w sali Konferencyjnej CINiB-y rozpocznie się nieodpłatne spotkanie szkoleniowe pt. „Zarządzanie ryzykiem w obszarze bezpieczeństwa informacji ze szczególnym uwzględnieniem wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej dotyczącego ochrony danych osobowych – RODO”. Organizatorami wydarzenia są Śląskie Koło Regionalne Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska, ISACA Katowice – Stowarzyszenie audytu, bezpieczeństwa i kontroli systemów informacyjnych oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Spotkanie odbywa się pod Honorowym Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dra hab. Andrzeja Kowalczyka i JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. UE dra hab. Roberta Tomanka. Serdecznie zapraszamy. Miejsce spotkania: Sala Konferencyjna, CINiBA przy ul. Bankowej 11a w Katowicach.

Sesja 1 sala Konferencyjna (poziom 0)

10.00 – 13.00

• Rozpoczęcie konferencji, powitanie Gości –  prof. dr hab. Dariusz Pawelec, Dyrektor CINiB-y
  • Wprowadzenie do tematyki spotkaniaRobert Lipka, Koordynator Śląskiego Kola Regionalnego IIA Polska
  • Koszty cyberbezpieczeństwa – Adam Mizerski, Prezes ISACA Katowice Chapter
  • Inżynieria zarządzania ryzykiem w świetle wymagań ogólnego rozporządzenia o ochronie danych – Adrian Kapczyński, Wiceprezes, Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Górnośląski
  • Janusz Czauderna, przedstawiciel firmy „Volvox”

13.00 – 13.30 Przerwa kawowa

Sesja 2 sala Konferencyjna (poziom 0)

13.30 – 16.30

• Zarządzanie ryzykiem w obszarze bezpieczeństwa informacji w świetle norm ISO 9001:2015 oraz 27001:2014 – Jarosław Mirowski, Wiceprezes Zarządu 2KMM Sp. z o.o.
  • Data Protection Impact Assessment (DPIA). Metodyka zarzadzania ryzykiem w ochronie danych osobowych, – Robert Lipka, Koordynator Śląskiego Kola Regionalnego IIA Polska
  • Audyt zarządzania ryzykiem w obszarze bezpieczeństwa informacji
  • Praktyczne aspekty analizy ryzyka w RODO. Kilka uwag do roli osób wspomagających Administratora Danych Osobowych – Andrzej Koziara, Dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej

Termin zgłoszeń: do dnia 21 maja br. na adres mailowy Koordynatora Koła IIA Polska Roberta Lipki - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.