Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Spotkanie autorskie z dr Agnieszką Sawicz

okładka książki pod tytułem konsulat bez precedensu6 czerwca 2018 r. o 17:00 zapraszamy do sali Konferencyjnej CINiB-y na spotkanie z dr Agnieszką Sawicz — autorką książki pt. „Konsulat bez precedensu. Agencja konsularna we Lwowie wobec problemów mniejszości polskiej”. Organizatorami wydarzenia są  Katowicki Klub Miłośników Historii i Kultury Lwowa oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Wstęp wolny.

 

 

 

W dyskusji o problemach Polaków we Lwowie i na Ukrainie wezmą udział:

  • dr Agnieszka Sawicz z Instytutu Historii UAM w Poznaniu, dziennikarka Kuriera Galicyjskiego, znawczyni problemów Polaków we Lwowie i na Ukrainie;
  • dr hab. Joanna Januszewska-Jurkiewicz z Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego;
  • Antoni Wilgusiewicz, Prezes Katowickiego Klubu Miłośników Historii i Kultury Lwowa.

 

plakat spotkania z dr Agnieszką Sawicz, zawiera informacje organizacyjne oraz zdjęcie okładki książki

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.