Maria Kycler przewodniczącą Sekcji Bibliotek Naukowych SBP

Zdjęcie: wieczne pióro i dokument

Podczas posiedzenia Sekcji Bibliotek Naukowych Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, które odbyło się 24 maja 2018 roku, dokonano wyboru jej nowych władz. Przewodniczącą Sekcji na kadencję 2018–2021 została Maria Kycler z Uniwersytetu Śląskiego – starszy kustosz dyplomowany. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich jest jedną z najstarszych i największych organizacji pożytku pozarządowych, zrzesza ponad 7,5 tys. osób związanych z bibliotekarstwem i informacją naukową ze wszystkich typów bibliotek: publicznych, akademickich, naukowych, specjalnych, szkolnych i pedagogicznych.Misją organizacji jest m.in. udział w kształtowaniu polityki i praktyki bibliotecznej w Polsce, integracja środowiska, a także kreowanie pozytywnego wizerunku bibliotek i zawodu bibliotekarza.