Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Biblioteka Niemiecka


Biblioteka Niemiecka - Goethe Institut

Biblioteka Niemiecka - Goethe Institut

 

Adres:

40-007 Katowice, ul. Bankowa 14, p. nr 511 na parterze, telefon 032 359 16 67, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek 10.00-15.00
  • wtorek 12.00-18.00
  • środa 10.00-15.00
  • czwartek 12.00-18.00
  • piątek 10.00-15.00
Plakat wydarzenia

Biblioteka Niemiecka posiada w swoich zbiorach publikacje dotyczące życia kulturalnego, politycznego i gospodarczego Niemiec. Można tu też znaleźć materiały z zakresu niemieckiej literatury, filozofii, historii i geografii.

Oferujemy książki niemieckojęzyczne, leksykony i encyklopedie, czasopisma, filmy na DVD, nagrania muzyczne i książki mówione.

 

Biblioteka on-line Instytutu Goethego w Polsce

Biblioteka on-line Instytutu Goethego w Polsce

Serwis ten umożliwia wypożyczanie na określony czas publikacji elektronicznych w języku niemieckim, takich jak książki, audiobooki oraz prasa (Der Spiegel, Dein Spiegel, DIE ZEIT, Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), Süddeutsche Zeitung, Wirtschaftswoche) w formie cyfrowej. Wystarczy pobrać odpowiednią pozycję z zasobów biblioteki on-line.

 

 

Wystawa niemieckojęzycznej literatury dla dzieci i młodzieży pt.: „Na dobry początek”Wystawa  niemieckojęzycznej literatury dla dzieci i młodzieży pt.: „Na dobry początek”

Narracyjna literatura dziecięca w krajach niemieckojęzycznych przeżywa w ostatnich latach swoisty renesans. Co roku ukazuje się około 8.000 tytułów dla dzieci i młodzieży, z czego 6.000 to książki niemieckojęzycznych autorów. Wystawa książek i plakatów prezentowana w Goethe-Institut przedstawia wybór osiemnastu pozycji z najnowszej literatury dla dzieci i młodzieży, zarówno autorów, którzy doczekali się polskiego przekładu (Wolfgang Herrndorf „Czik” oraz Andreas Steinhöfel „Rico, Oskar i głębocienie”), jak i autorów nieznanych jeszcze polskim czytelnikom.

 

 

Goethe-Institut Polen

Goethe-Institut Polen - Polsko-niemiecki portal zawiera informacje o sztuce i popkulturze, nauce j. niemieckiego i polsko-niemieckich inspiracjach.

 

 

Książki, o których się mówi

Każdego roku w Niemczech ukazuje się ponad 90 000 nowości. Jak orientować się na tak bogatym rynku książki? Co koniecznie warto przeczytać?Książki, o których się mówi

 

 

 

 

 

Ksiazki niemieckojezyczne w polskich przekladachKsiążki niemieckojęzyczne w polskich przekładach

Na niniejszej stronie przedstawiamy Państwu wybór niemieckojęzycznej beletrystyki i poezji, literatury faktu oraz książek dla dzieci i młodzieży, które ukazały się w języku polskim od 2007 roku.

 

 

Poezja extraPoezja extra

Goethe-Institut, Fundacja Wisławy Szymborskiej oraz Literaturwerkstatt Berlin zapraszają na spotkanie z polską i niemiecką poezją.

 

Ćwicz bezpłatnie swój niemiecki Ćwicz bezpłatnie swój niemiecki

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

Znajomość języka niemieckiego otwiera szerokie możliwości realizacji wielu życiowych planów. Dzięki nauce niemieckiego zdobywa się umiejętności przydatne w życiu zawodowym i prywatnym.

 

Ciekawe linki

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

 

 


Biblioteka Niemiecka powstała w 1994 r. w wyniku Porozumienia między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i Instytutem Goethego w Monachium.

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.