CINiBA nagrodzona w konkursie "Lodołamacze 2018"

Lodołamacze 2018 - Nagroda dla CINiBA

Miło nam poinformować, że Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka zostało uhonorowane nagrodą Lodołamacze 2018 w kategorii Przyjazna Przestrzeń Publiczna. Kapituła Konkursu doceniła wspólną książnicę Uniwersytetów Śląskiego i Ekonomicznego w Katowicach za najlepsze rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Nagrody regionalnego etapu konkursu wręczono podczas Dolnośląskiej, Lubuskiej, Opolskiej i Śląskiej Gali, która odbyła się 5 września 2018 roku w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Lodołamacze przyznawane są już od 13 lat. Są nimi nagradzane osoby, firmy, instytucje, dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych wobec osób z niepełnosprawnościami.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju, oraz centralny – w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamacza 2018.

Lodołamacze 2018 - Nagroda dla CINiBA Lodołamacze 2018 - Nagroda dla CINiBA