Bestsellery publikacji akademickich dostępne online w bibliotekach UŚ

Tryb dostępu : online UŚ

Zdalny dostęp: HAN UŚ

eBook Collection (EBSCOhost) wejście do bazy

eBook Collection to pełnotekstowa interdyscyplinarna baza danych książek. Tematyka obejmuje między innymi: architekturę, biznes i ekonomię, chemię, fizykę, informatykę, inżynierię, nauki stosowane, matematykę, nauki medyczne, nauki przyrodnicze, pomoce naukowe w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, prawo, psychologię, nauki społeczne i inne.

W bazie znajdują się pełne teksty ponad 150 tys. książek wydawanych m.in przez takie wydawnictwa jak: Oxford University Press, MIT Press, State University of New York Press, Cambridge University Press, University of California Press, McGill-Queen's University Press, Harvard University Press, Elsevier, Ashgate Publishing, Taylor & Francis, Sage Publications oraz John Wiley & Sons. Baza jest interdyscyplinarna i stale poszerzana o nowe tytuły. Zakup bazy był możliwy dzięki dotacji Rektora Uniwersytetu Śląskiego.

Jak korzystać?

• Na komputerach sieci Uniwersytetu Śląskiego (np. w CINiB-ie, bibliotekach wydziałowych) dostęp odbywa się bez rejestracji i zakładania konta bibliotecznego.

• W domu przez zdalny dostęp, logujemy się poprzez system HAN za pomocą danych do konta bibliotecznego.
  • Istnieje możliwość zapisywania e-książek na własnym komputerze za pomocą darmowego programu Adobe Digital Editions, na urządzeniach mobilnych z wykorzystaniem darmowej aplikacji Bluefire Reader na okres kilku dni, a także zapisywania ustalonej przez wydawcę liczby stron w postaci plików pdf, przesyłania na własną skrzynkę pocztową lub drukowania.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej nowej bazy eBook Collection (EBSCOhost).