16. edycja Święta Drzewa

Zaproszenie
25 października 2018 roku o godz. 12.00 na deptaku przed CINiB-ą odbędzie się 16. edycja „Święta Drzewa” – wydarzenia, które ma na celu podnoszenie świadomości w zakresie ochrony środowiska. Programowi, realizowanemu od 2003 roku przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, towarzyszy co roku akcja sadzenia drzew. W tym roku na skwerze przy CINiB-ie zostaną posadzone trzy jarząby pospolite oraz kaliny koralowe.

W programie:

• Wspólne sadzenie drzew i krzewów. Wśród zaproszonych gości m.in. przedstawiciele Miasta Katowice, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej.
  • Uczestnicy wydarzenia wezmą udział we wspólnym happeningu i rozdawaniu mieszkańcom kolorowych liści, których zadaniem jest pochłanianie dwutlenku węgla.
  • Oficjalnie otwarty zostanie hotel dla dzikich pszczół na terenie kampusu uniwersyteckiego, który jest elementem trwającej od zeszłego roku kampanii „Nie żądlę – zapylam”, realizowanej przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

.
Serdecznie zapraszamy!