Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

16. edycja Święta Drzewa

Zaproszenie
25 października 2018 roku o godz. 12.00 na deptaku przed CINiB-ą odbędzie się 16. edycja „Święta Drzewa” – wydarzenia, które ma na celu podnoszenie świadomości w zakresie ochrony środowiska. Programowi, realizowanemu od 2003 roku przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, towarzyszy co roku akcja sadzenia drzew. W tym roku na skwerze przy CINiB-ie zostaną posadzone trzy jarząby pospolite oraz kaliny koralowe.


 

W programie:

  • Wspólne sadzenie drzew i krzewów. Wśród zaproszonych gości m.in. przedstawiciele Miasta Katowice, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej.
  • Uczestnicy wydarzenia wezmą udział we wspólnym happeningu i rozdawaniu mieszkańcom kolorowych liści, których zadaniem jest pochłanianie dwutlenku węgla.
  • Oficjalnie otwarty zostanie hotel dla dzikich pszczół na terenie kampusu uniwersyteckiego, który jest elementem trwającej od zeszłego roku kampanii „Nie żądlę – zapylam”, realizowanej przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

    .
Serdecznie zapraszamy!
Zaproszenie

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.