Wernisaż wystawy pt. "Historia Biblii"

5.11.2018 r. o godz. 11:30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie się wernisaż wystawy pt. Historia Biblii. To nietypowa wystawa i niecodzienne zwiedzanie gdzie można dotknąć eksponatów. Trzy i pół tysiąca lat opowiedziane w godzinę i pokazane na kilkudziesięciu metrach kwadratowych.

Każdy, kto odwiedzi tę wystawę, będzie mógł dotknąć eksponatów, wziąć do ręki kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań, dotknąć słów zapisanych na skórach i pergaminach i poczuć jak niezwykłe jest przetrwanie tych słów aż do dzisiaj. Znalezione w glinianych dzbanach nad morzem martwym rękopisy wprawiły uczonych w osłupienie. Do tej pory najstarsze znane rękopisy pochodziły z X i XI wieku ne. Znalezione zwoje dowodzą jak starannie i wiernie przepisywano Biblię. Od Qumran poprzez dekalog, Septuagintę, Wulgatę i Biblię Gutenberga po Pisma Erazma z Rotterdamu i Lutra aż do Biblii Ostrogskiej. To wystawa, która umożliwia dosłowne dotknięcie słowa zapisanego na papirusach, skórach zwierzęcych, a także współczesnych reprintach starych wydań. Są także oryginalne wydania z XVI i XVII wieku.

Serdecznie zapraszamy!