Zmiany godzin pracy CINiB-y

Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że w związku z odbywającym się w Katowicach szczytem klimatycznym COP24
w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 r. z przyczyn od nas niezależnych oraz ze względów bezpieczeństwa Centrum będzie nieczynne.

Na czas zamknięcia Biblioteki proponujemy następujące udogodnienia:

1. Aby uniknąć naliczenia kar za nieterminowy zwrot prolongujemy terminy wypożyczeń – wszystkie wypożyczenia, których termin zwrotu przypada na okres od 3 do 15 grudnia, zostaną automatycznie przedłużone do dnia 17 grudnia. Nie dotyczy to wypożyczeń, których termin zwrotu minął do 30 listopada.

2. Zwiększamy obowiązujące limity wypożyczeń o pięć woluminów dla każdej grupy użytkowników.

3. Zwiększamy limity wypożyczeń weekendowych – wyjątkowo już w piątek 30 listopada każda zainteresowana osoba (z wyjątkiem czytelników kaucyjnych) będzie mogła wypożyczyć 10 woluminów książek posiadających status: „udostępnianie wolny dostęp” lub „do korzystania na miejscu”. Proszę pamiętać, że zwrot musi nastąpić do 17 grudnia do godziny 10:00.

4. Specjalnie dla Państwa obniżamy cenę usługi zdalnego zamawiania i pobierania cyfrowych kopii artykułów, fragmentów książek itp. ze zbiorów Biblioteki. Z usługi skorzystać mogą czytelnicy posiadający konto w CINiB-ie, a zamówienia dotyczyć mogą jedynie pozycji skatalogowanych w komputerowym systemie bibliotecznym oraz oznaczonych przyciskiem „Zamów kopię”. W czasie trwania szczytu (3 – 14 grudnia) koszt wykonania jednego skanu będzie wynosił 0,30 zł. Więcej informacji o usłudze można znaleźć na stronie: www.ciniba.edu.pl w zakładce -> Ksero, skan, foto, wydruki.

5. Zachęcamy także do korzystania ze zbiorów elektronicznych – baz danych, czasopism i książek elektronicznych www.ciniba.edu.pl

6. Zamówienia wysłane poprzez katalog elektroniczny w dniach od 30 listopada do 15 grudnia będą miały wydłużony termin odbioru do 21 dni.

7. Podczas gdy biblioteka będzie zamknięta, do Państwa dyspozycji udostępniamy Wrzutnię, czyli urządzenie do samodzielnego zwracania książek.

Zapraszamy do korzystania z bibliotek wydziałowych zlokalizowanych poza ścisłym miejscem odbywania się obrad COP24 – Bibliotek Wydziałowych UE w budynku CNTI, Biblioteki Filologicznej w Katowicach, Biblioteki Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Biblioteki Teologicznej, Biblioteki Filologicznej w Sosnowcu, Biblioteki Wydziału Nauk o Ziemi.

Za utrudnienia przepraszamy!