Oznakowanie książek

Oznakowanie książek w wolnym dostępie

W celu zapewnienia pełnej samoobsługi czytelnika (od dotarcia do odpowiedniej półki po samodzielne wypożyczenie) zbiory przeznaczone do stref wolnego dostępu zostały odpowiednio oznakowane. Grzbiety książek i czasopism opatrzono naklejkami, z których każda zawiera określoną informację:

• Cienki, kolorowy pasek oznacza jedną z dziewięciu dziedzin.
  • Zamieszczona pod nim naklejka zawiera sygnaturę wolnego dostępu zawierającą informacje potrzebne do odnalezienia książki na półce: symbol działu, podstawowe dane książki oraz jej numer inwentarzowy.
  • Dokumenty ze strefy wolnego dostępu przeznaczone wyłącznie do korzystania na miejscu w CINiBA są dodatkowo oznaczone czerwonymi kropkami.