Jak wypożyczyć książkę w wolnym dostępie czyli Samowypożyczalnia (ang. Selfcheck)

SamowypożyczalniaNa każdym poziomie gmachu CINiBA znajdują się urządzenia Samowypożyczalni dzięki którym można samodzielnie:

• wypożyczyć książki znajdujące się w wolnym dostępie,
  • sprawdzić stan konta.

Należy się upewnić czy na grzbiecie tomu nie ma czerwonej kropki  (takich książek nie można wypożyczać) oraz sprawdzić czy karta była aktywowana w Wypożyczalni na poziomie 0. Następnie:

• włożyć kartę,
  • położyć na pulpicie nie więcej niż 3 książki,
  • wybrać opcję "wypożycz" i sprawdzić czy wszystkie książki zostały zarejestrowane na koncie,
  • wyjąć kartę.

W razie niepowodzenia lub wątpliwości prosimy zwrócić się z prośbą do dyżurującego bibliotekarza.