Jakie dokumenty są niezbędne do zapisania się do biblioteki?

Warunkiem zapisu do biblioteki jest wypełnienie i wysłanie formularza rejestracyjnego na stronie WWW Centrum, dowód osobisty oraz:

• dla pracowników UŚ i UE: zaświadczenie o zatrudnieniu lub aktualna legitymacja pracownicza; dla emerytów UŚ i UE - zaświadczenie z uczelni macierzystej o przejściu na emeryturę;
  • dla studentów i doktorantów UŚ i UE: jeżeli uczelnia macierzysta wydaje indeksy tradycyjne - legitymacja studencka/doktoranta oraz indeks z aktualnym wpisem na kolejny semestr; jeżeli uczelnia nie wydaje indeksów - aktualna legitymacja studencka/doktoranta;
  • dla słuchaczy studiów podyplomowych UŚ i UE: karta słuchacza lub potwierdzenie uczestnictwa;
  • dla studentów uczelni które podpisały umowę trójstronną z UŚ i UE: indeks lub karta słuchacza zawierające pieczątkę biblioteki macierzystej uczelni (jeżeli uczelnia wydaje indeksy tradycyjne) oraz legitymacja studencka/doktoranta;
  • dla pozostałych osób: potwierdzenie wniesienia opłaty kaucyjnej.

Opłatę kaucyjną (150 zł) wraz z opłatą za wydanie elektronicznej karty bibliotecznej (10 zł) można uiścić gotówką bezpośrednio w Wypożyczalni, bądź przelewem na konto nr: PL 41 1050 1214 1000 0024 1575 8180

W tytule przelewu  należy wpisać: kaucja oraz wydanie karty, imię i nazwisko czytelnika.

Bez tych informacji nie będzie możliwe zidentyfikowanie wpłaty. Uaktywnienie konta bibliotecznego jest możliwe dopiero po zaksięgowaniu wpłaty bankowej lub przedstawieniu dokumentu potwierdzającego przelew (potwierdzenie przelewu można przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).