Doktoraty UŚ i UE

Uniwersytet Śląski

Wejście do katalogu doktoratów

Rozprawy doktorskie UŚ przed obroną

Od marca 2014 r. zostaje stworzone repozytorium prac doktorskich dopuszczonych do publicznej obrony w Uniwersytecie Śląskim. Repozytorium stanowić będzie Biblioteka Cyfrowa UŚ.

Prace doktorskie dotychczas zgromadzone:

• w Bibliotece Uniwersytetu Śląskiego są udostępniane w Czytelni na poziomie 1 gmachu CINiBA,
  • na Wydziale Prawa i Administracji, Wydziale Artystycznym, Wydziale Nauk o Ziemi i Wydziale Teologicznym udostępniane są w bibliotekach specjalistycznych tych wydziałów.

Szczegóły dotyczące miejsca i trybu udostępniania prac podane są w katalogu doktoratów. Katalog nie obejmuje prac doktorskich Wydziału Artystycznego i Wydziału Teologicznego.

Zapraszamy autorów doktoratów o udzielenie licencji na umieszczenie tekstu w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Biblioteką lub przesłanie wersji elektronicznej pracy wraz z podpisaną licencją.

Zarządzenie nr 31/2014 z dnia 2014-03-13 Rektora UŚ w sprawie utworzenia repozytorium rozpraw doktorskich dopuszczonych do publicznej obrony w Uniwersytecie Śląskim oraz określenia trybu i warunków ich gromadzenia i udostępniania przez Bibliotekę Uniwersytetu Śląskiego i biblioteki specjalistyczne. Sposób przekazania pracy doktorskiej do repozytorium.

Uniwersytet Ekonomiczny

Biblioteki wydziałowe udostępniają na miejscu prace doktorskie oraz prace naukowo-badawcze. Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt z p. Anną Łukowską-Stachurą telefoniczne (32-257-73-45) lub mailowo (anna.lukowska-stachura(at)ue.katowice.pl ; b.wydzialowe(at)ue.katowice.pl).

Zapytanie winno zawierać imię i nazwisko autora pracy, tytuł lub rok obrony, a w przypadku prac naukowo-badawczych rok wydania publikacji. W informacji zwrotnej osoby zainteresowane otrzymają informacje dotyczące czasu i miejsca udostępnienia pracy.

Przed obroną dysertacje doktorskie wystawiane są do wglądu w budynku CNTI  pokój 7/16 przy ul. Bogucickiej 5 w godzinach od 8.00 do 14.00