Jak zlikwidować konto biblioteczne i rozliczyć kartę obiegową?

Likwidacja konta czytelnika następuje po uregulowaniu zobowiązań wobec wszystkich bibliotek zintegrowanego systemu biblioteczno-informacyjnego. Podstawą rozliczenia konta jest:

1. w przypadku pracowników - karta obiegowa;
  2. w przypadku studentów, doktorantów - indeks z potwierdzeniem zwrotu książek z bibliotek, których pieczątki w nim widnieją (jeśli uczelnia wydaje indeksy tradycyjne) oraz karta obiegowa wydana przez dziekanat;
  3. w przypadku uczestników studiów podyplomowych - karta słuchacza z potwierdzeniem zwrotu książek z bibliotek, których pieczątki w niej widnieją lub dokument tożsamości;
  4. w przypadku czytelników z kontem kaucyjnym - dowód osobisty i potwierdzenie wpłaty kaucji bibliotecznej. Kaucja nie jest oprocentowana.