Stanowiska z dostępem do Internetu

komputery w Centrum

W CINiBA czytelnicy mają dostęp do ponad 100 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu zlokalizowanych na wszystkich poziomach gmachu oraz w czytelniach i pracowniach.

Stanowiska komputerowe w sieci CINiBA są zainstalowane w celu udostępniania źródeł informacji niezbędnych do studiów i prowadzenia prac naukowo-badawczych, a w szczególności do korzystania z katalogów bibliotecznych oraz baz danych, naukowych czasopism elektronicznych i naukowych serwisów internetowych rozpowszechnianych sieciowo w obrębie UŚ i UE.

Płyty wymagające uruchomienia oprogramowania można odtwarzać w Mediatece.