Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)
Error
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder galeria_wystawaKolekcjaSztukiDziecka is expected to be a path relative to the image base folder specified in the administration back-end.

Wystawa "Kolekcja Sztuki Dziecka"

[sigplus] Critical error: Image gallery folder galeria_wystawaKolekcjaSztukiDziecka is expected to be a path relative to the image base folder specified in the administration back-end.

wystawa kolekcja sztuki dzieckaOd 5 lutego, przez miesiąc zapraszamy do zwiedzania wystawy pod tytułem Kolekcja Sztuki Dziecka. Jest to premierowa odsłona edycji 2012 zorganizowana we współpracy z Pałacem Młodzieży w Katowicach. Ekspozycja mieści się w Holu Głównym CINiBA, przy wejściu A.

Otwarcie wystawy, połączone z wręczeniem certyfikatów młodym twórcom, odbędzie się 5 lutego we wtorek o 17.00, w Sali Konferencyjnej CINiBA na poziomie 0. Serdecznie zapraszamy!

Foto CINiBA

{gallery}galeria_wystawaKolekcjaSztukiDziecka{/gallery}

 

O Kolekcji

Wystawa została pomyślana jako unikalny zbiór prac plastycznych i form przestrzennych wykonanych przez dzieci w wieku 3 – 13 lat. Kolejne edycje powstają od 2006 roku, promując i upowszechniając dziecięcą twórczość. Poprzednie wydania Kolekcji gościły w różnych miejscach w Polsce. Część zbiorów eksponowana była też poza granicami kraju, m.in.: w Chinach, w czeskiej Opavie, także w Japonii, gdzie towarzyszyła Międzynarodowej Wystawie Grafiki Polska-Japonia w Kyoto i Shimane oraz we Francji.

Wyboru prac do Kolekcji dokonuje Rada Artystyczna. Prace dzieci oceniali dotychczas: reżyser Lech Majewski. przedstawiciele ASP w Katowicach: Zbigniew Blukacz, Adam Pociecha, Grzegorz Hańderek, Olga Pałka-Ślaska oraz artyści-nauczyciele. Honorowy patronat nad Kolekcją w minionych latach sprawował Rektor ASP w Katowicach prof. Marian Oslislo, a przez ostatnie cztery lata patronuje jej prof. Roman Kalarus.

W celu uzupełnienia zasobów Kolekcji Sztuki Dziecka Rada Artystyczna obraduje w ciągu roku dwukrotnie – wiosną i jesienią. Prace zasługujące na miano „Sztuki Dziecka” wybierane są z dwóch ważnych wystaw: twórczości plastycznej uczestników pałacowych pracowni oraz Ogólnopolskiego Konkursu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna”. Honorowym udokumentowaniem zakwalifikowania pracy do Kolekcji są specjalne certyfikaty wręczane ich autorom.

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.