Reaxys

Reaxys: wejście do bazyTryb dostępu : Online UŚ, zasięg chronologiczny : 1771-

Zdalny dostęp: HAN UŚ

Reaxys: wejście do bazy

Wydawnictwo Elsevier zakończyło wydawanie baz danych Belstein i Gmelin w dotychczasowej wersji. Od 1 stycznia 2011 udostępniana jest nowa baza Reaxys, która zawiera komplet danych z baz CrossFire Belstein, CrossFire Gmelin oraz Patent Chemistry Database.
Zakres tematyczny bazy obejmuje głównie chemię i dyscypliny pokrewne, w tym reakcje chemiczne, substancje chemiczne, własności substancji chemicznych i ich pomiar.

Dane pochodzą z następujących źródeł:

• czasopism chemicznych (od 1771 roku - na bieżąco) z zakresu chemii organicznej, nieorganicznej i metaloorganicznej
  • światowych publikacji patentowych z zakresu chemii organicznej (od 1869 do 1980 roku)
  • anglojęzycznych publikacji patentowych (od 1976 roku - na bieżąco) głównie z zakresu chemii organicznej, biocydów, agrochemii, barwników.

Baza Reaxys - pomoc online i materiały instruktażowe